یکشنبه 21st فوریه 2021 , ساعت: 09:02کد مطلب : 120128 نسخه قابل چاپ

بیانیه دانشجویان متحد در اعتراض به ظلم و جنایت آشکار علیه بهنام محجوبی

همه ما افول انسانیت را دیدیم؛ هر روز یک داغ، هر روز یک ننگ و روزی هزاربار مرگ انسانیت.

طی روزهای اخیر، خبر وخامت وضعیت سلامتی بهنام محجوبی، زندانی سیاسی و عقیدتی، منتشر شد. اخبار بعدی حکایت از اطلاع مسئولین زندان از وضعیت بیماری ایشان داشت و در حالی که خانواده بهنام محجوبی بارها درخواست ملاقات، مرخصی و رسیدگی به روند درمانی ایشان داشتند، اما هیچ پاسخ مشخصی دریافت نکردند. این در حالی است که بهنام محجوبی در اعتراض به شرایط بد زندان و بی‌توجهی به گواهی پزشکی عدم تحمل کیفر، پیش‌تر دست به اعتصاب غذا زده بود؛ اما قوه قضاییه بی‌توجه به آن که مسئولیت سلامت و جان زندانی تحت هر شرایطی بر عهده اوست، در برابر آزادی انسانی که جانش در خطر بود، درخواست وثیقه ٢۰۰ میلیون تومانی داشت که پرداخت آن هم از عهده خانواده محجوبی خارج بود.

فعالان مدنی طی سال‌های اخیر، بارها و بارها از روند غیرشفاف و غیرعادلانه بازداشت، آیین دادرسی، اجرای احکام و شرایط اسف‌بار زندان‌ها گفته‌اند؛ روندی که در خصوص زندانیان سیاسی و عقیدتی در وضعیت بغرنج‌تری قرار دارد. زمانی که با بازداشت، متهم را از زندگی واقعی به کلی دور کنید و تمام راه‌های ارتباطی را مسدود و او را از حقوق اولیه خود، مانند ارتباط با خانواده و اخذ وکیل انتخابی محروم سازید، در عمل آزار روحی را بر او روا داشته‌اید، همچنین در مورد اخیر، عدم رسیدگی به وضعیت سلامت زندانی و بی‌توجهی به مسئولیت حفاظت از جان وی خود، یکی از مصادیق آشکار آزارهای جسمی وارده بر اوست. حال هر چه قدر هم صدا کلفت کنید و پشت تریبون از رعایت حقوق بشر بگویید، مردم همیشه درددیده این داغ را فراموش نخواهند کرد.

دستگاه قضا، ضمن پایبندی به حقوق طبیعی بشر، به واسطه اعتماد و خواست عمومی، اذن قضاوت و داوری میان مردم را کسب می‌کند. حال که عموم ملت، نسبت به عملکرد دستگاه قضایی بی‌اعتماد است دیگر شمایان، شأنیتی برای قضاوت و داوری میان مردم ندارید. مگر ملت ایران کهریزک را فراموش می‌کنند؟ مگر ملت ایران، بهنام محجوبی، مهرداد طالشی، ستار بهشتی و هزاران قربانی بی‌نام و نشان دیگر را فراموش می‌کنند؟

آری! شمع جان این مردم، دیگر تحمل داغ ندارد، بس کنید!


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.