جمعه 29th ژوئن 2012 , ساعت: 12:06کد مطلب : 14518 نسخه قابل چاپ
وزارت خارجه جمهوری اسلامی:

بیانیه آمریکا و امارات دخالت در امور داخلی ایران است

در واکنش به بیانیه مشترک باراک اوباما و ولیعهد ابوظبی و حمایت آمریکا از رویکرد امارات درباره حل اختلاف در مورد جزایر سه‌گانه، وزارت خارجه جمهوری اسلامی با اعلام اینکه این بیانیه دخالت در امور داخلی ایران است، آن را رد کرد.

به گزارش ایرنا معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه، بیانیه مشترک رئیس جمهور آمریکا و محمد بن زاید آل نهیان قائم مقام فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات را دخالت در امور داخلی ایران دانست.

حسین امیرعبداللهیان، معاون وزارت خارجه ایران در واکنش به این بیانیه اظهار داشت: «جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی جزء لاینفک و جدایی‌ناپذیر از خاک جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود

معاون وزارت خارجه جمهوری اسلامی افزود: «دخالت کشورهای ثالث با هدف تفرقه‌افکنی و ایجاد تنش در منطقه انجام می گیرد

وی گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرده است که آماده گفت‌و‌گوهای سازنده با کشورهای منطقه از جمله امارات برای توسعه روابط و همکار‌ی‌ها می‌باشد


  1. حامد

    بابا ، آبرو داری کنید . حالا که امارات هم به خود اجازه میدهد در امور داخلی قدرت اول منطقه دخالت کند ، لا اقل به روی خود نیاورید و جار نزنید .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.