چهارشنبه ۲۴ام بهمن ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۱:۱۱کد مطلب : 111007 نسخه قابل چاپ

بولتون در حال زمینه سازی برای حمله به ایران است

کریس مورفی سناتور دموکرات ایالت کنتیکت، در واکنش به اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید که گفته ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، اظهار داشت بولتون در حال زمینه‌چینی برای جنگ با ایران است.

جان بولتون روز ۲۲ بهمن بار دیگر ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرد.

به گزارش رادیو فردا در واکنش به اظهارات مشاور امنیت ملی کاخ سفید، کریس مورفی سناتور دموکرات نوشت: «بولتون می‌گوید ایران به دنبال سلاح‌های هسته‌ای است. این به وضوح درست نیست. سازمان‌های اطلاعاتی (آمریکا) عکس آن را گفته‌اند و او می‌داند. او برای جنگ زمینه‌چینی می‌کند و همه ما باید هشیار باشیم.»

اشاره کریس مورفی به گزارش اخیر سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در مورد نبودن شواهدی دال بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است.

جان بولتون، مشاور کنترل تسلیحاتی و امنیت بین‌الملل جورج بوش، پیشتر در سال ۲۰۱۵ صراحتا در مقاله‌ای در نیویورک‌تایمز با عنوان «برای متوقف کردن بمب ایران، ایران را بمباران کنید» خواستار حمله به ایران شده بود. بعدها او در مصاحبه با فاکس‌نیوز گفت که این اظهارات متعلق به گذشته است و او خود را برای مقام جدیدش مشاور امنیت ملی آماده می‌کند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.