جمعه ۲۷ام آذر ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۴:۰۹کد مطلب : 89175 نسخه قابل چاپ
سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان ثبت نام کرد

به صورت مستقل وارد انتخابات شدم

سید حسن خمینی  در اولین اظهار نظر خود پس از ثبت نام در انتحابات مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: در روز انتخابات در جهان آشفته کنونی هیچ چیز به اندازه وحدت ملی و در کنار هم بودن، اعتماد، همدلی و همراهی و شعار اساسی امسال که مقام معظم رهبری بیان کردند، برای ما مهمتر نخواهد بود.

به گزارش  جماران،  سید حسن خمینی دقایقی پس از ثبت نام در انتخابات مجلس  خبرگان رهبری با بیان این که از باب ادب  و احترام به ملت شربف ایران و به خصوص مردم بزرگوار تهران که خود را در معرض رای آنها قرار دادم، چند کلامی را معروض می دارم، به واکنشهای مختلف نسبت به کاندیداتوری خود در انتخابات مجلس  خبرگان رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: در هفته گذشته با سه نوع برخورد مواجه بودیم؛ عده ای از این امر استقبال کرده و برادر کوچک خود را مورد ملاطفت قرار دادند؛ اقبال خوبی که در جامعه ایجاد شد پیش از هر چیز نشانگر زنده بودن امام عزیز در جامعه ما است و خدا را بابت این لطف سپاسگذارم.

وی افزود: دوستان دیگری در این هفته نقد کردند که از آنها هم تشکر می کنم اما دسته سوم این امر را به عنوان یک اختلاف و شکاف در نظام جمهوری اسلامی عنوان کردند که در این باره باید اشاره کنم اساسا حضورم در انتخابات به تبعیت از فرمایش امام است که ما را به دفاع از مبانی جمهوری اسلامی تا پای جان و آن چه در توان داریم، تشویق کردند.

وی یادآور شد: در طول اتقلاب افرادی برای اعتلای نام کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی جان دادند که ایثارگران بزرگوار، خانواده های معظم شهدا و… از جمله آنها بودند. گروهی هم از سلامت خود گذشتند و گروهی در این مسیر آبرو دادند اما امام عزیز به ما آموخت در راه حفظ و تحکیم جمهوری اسلامی باید از همه اینها گذشت و اگر بنده کوچکترین آبرویی دارم، در این مسیر گذاشته ام و خواهم گذاشت.

سید حسن خمینی با اشاره به این جمله آیت الله خمینی  « جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد » یادآور شد: وقتی در پاریس از امام پرسیدند جمهوری به چه معناست، ایشان گفتند به همان معنای مصطلح؛ و اسلام هم چنانچه بعدها در قانون اساسی جمهوری اسلامی تدوین و چارچوب آن در قالب نظریه ولایت فقیه تبیین شده است  از اموری است که هم باید به آن پایبند باشیم و هم در راه حفظ و تحکیم مبانی آن تا پای جان بمانیم.

وی تصریج کرد: همه ما به عنوان پیروان پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، شیعیان امیرالمومنین(ع) و دلدادگان مکتب سیدالشهدا (ع) هیچ راهی جز این که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش را به عنوان آمال و آرزو های خود داشته باشیم، نداریم.

سید حسن خمینی در ادامه تاکید کرد: بنده  همانطور که آقای اخوی  گفتند بنده به طور مستقل وارد انتخابات شده ام و دست یکایک مردم شریف کشورمان را می بوسم و از جوانان گرانقدری که در این روزها ابراز لطف کردند و پیوند مستحکمی با امام عزیز بستند و هم چنین از مراجع بزرگوار، روحانیت معظم، اساتید بزرگوارم، گروهها و اقشار مختلف و تمام زنان و مردان تشکر می کنم و امیدوارم که لایق اعتماد مردم باشم.

سید حسن خمینی با اشاره به این که در روز انتخابات در جهان آشفته کنونی هیچ چیز به اندازه وحدت ملی و در کنار هم بودن، اعتماد، همدلی و همراهی برای ما مهمتر نخواهد بود، در پایان ابراز امیدواری کرد که انشاالله روز انتخابات، روز مبارکی خواهد بود و گفت: امیدواریم انتخابات خوبی برگزار شود و به آن چه مرضی رضای خداست عمل کنیم.

وی با تشکر از خبرنگاران خطاب به آنان گفت: امیدوارم طی فرصت مناسبی در خدمت یکایک شما باشم


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.