شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۴ , ساعت: ۱۲:۰۳کد مطلب : 78734 نسخه قابل چاپ
سید حسن نصرالله

به زودی علیه تکفیری ها بسیج عمومی اعلام می کنیم

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید به اینکه «نبرد با تکفیری ها، نبردی حیاتی و سرنوشت ساز است و به زودی علیه آنها بسیج عمومی اعلام می کنیم»، گفت: در رویارویی با تکفیری ها برگ های قوی زیادی در اختیار داریم که هنوز از آنها استفاده نکرده ایم.
به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله دیروز (جمعه) به مناسبت « روز مجروحان مقاومت» برای جمعی بزرگ از فرماندهان و نیروهای حزب‌الله از جمله ده ها مجروح از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی و تاکید کرد: مقاومت وارد یک نبرد به تمام معنای کلمه حیاتی و بزرگ بلکه وارد نبرد دین و آبرو با تکفیری هایی شده است که هیچ دین مشترکی با آنها ندارد.

دبیرکل حزب الله اظهارداشت: سال ۲۰۱۱ تصمیم به رویارویی با تکفیری ها برای تامین مصالح و منافع لبنان گرفتیم درحالی که دیگران مانند برادران عراقی تردید داشتند و حتی ما را در ابتدا به دلیل ایستادن در کنار نظام سوریه سرزنش می کردند اما امروز درستی گزینه ما با یورش داعش به کشورشان و اشغال آن برای آنها مشخص شده است.

وی در این سخنرانی که روزنامه های لبنانی السفیر و الاخبار بخش هایی از آن را چاپ کردند، مرحله آینده نبرد با تکفیری ها را تشریح و خاطرنشان کرد: خطری که ما را تهدید می کند، خطری حیاتی است همانند آنچه در سال ۱۹۸۲ میلادی شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت:اگر ما در حلب ، حمص و دمشق با تکفیری ها نجنگیم باید با آنها در بعلبک، هرمل، الغازیه ، صور و صیدا ، نبطیه و دیگر شهرها ، شهرک ها و روستاهای لبنانی بجنگیم.

وی با بیان اینکه ، مقاومت با چهار گزینه مواجه است، گفت: نخستین گزینه این است که بیشتر از چهار سال گذشته بجنگیم و مبارزه کنیم، دوم دست روی دست بگذاریم تا مردان سربریده شده و زنان و دختران به اسارت برده شوند، سوم اینکه مانند ذلیل ها دست به دامان برخی کشورهای جهان شده تا شاهد فاجعه ای بعداز فاجعه دیگر باشیم.

سید حسن نصرالله افزود: چهارمین گزینه این است که همانند برخی از متوهم ها بدون درنظر گرفتن وابستگی آنها به تکفیری ها بگوییم ما با شما هستیم و بنابراین تسلیم می شویم و سازش می کنیم که البته این تنها یک توهم است زیرا نزد تکفیری های هیچ گزینه ای بجز بیعت و یا سربریده شدن وجود ندارد.

دبیرکل حزب الله اظهارداشت: در این جنگ اگر نیمی و یا سه چهارم از ما شهید شود، نیمی و یا یک چهارم دیگر با کرامت ، شرافت وعزت زندگی خواهد کرد و این بهترین گزینه است و انشاء الله این تعداد هرگز شهید نخواهند شد.

وی همچنین با اشاره به حمایت برخی کشورهای منطقه از گروه‌های اسلامگرا در سوریه تاکید کرد: شرایط کنونی که هجمه علیه مقاومت بزرگ است ، نیاز به قربانی زیادی دارد. اختلافات بین سعودی ها ، قطری ها و ترکیه پایان یافته در حالیکه در گذشته هر کدام از آنها برای خودشان حساب جداگانه ای باز کرده بود.

سید حسن نصرالله افزود: اکنون هر سه آنها وارد نبرد علیه ما شده اند اما اگر ما آستین همت را بالا بزنیم و به اندازه مسئولیت خود همت کنیم آنها را شکست خواهیم داد و استخوان هایشان را خرد خواهیم کرد و پیروزی همراه ما خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان هشدار داد: هر طرفی که برای دلسرد کردن و شکستن اراده مردم اقدام کند و یا از تسلیم شدن سخن بگوید، احمق، کوردل و خیانتکار است.

در آینده بسیج عمومی اعلام می کنیم

وی با تاکید به اینکه « در مرحله آینده بسیج عموی اعلام می کنیم»، گفت: در گذشته گفتیم که باید در سوریه باشیم و همچنان واجب است در آنجا باشیم و امروز هم هرگز اجازه نمی دهیم تکفیری ها و حامیانشان طرح خود را به سوی لبنان امتداد دهند.

سید حسن نصرالله افزود: در حالیکه ما با طرح تکفیری می جنگیم ، متاسفانه برخی ما را به خیانت متهم و یا تردید آفرینی کرده و حتی علیه ما تحریک می کنند.

همپیمانان آل سعود در لبنان به ویژه سعدالحریری و نادر الحریری رییس و دبیرکل حزب جریان المستقبل وسمیر جعجع تروریست لبنانی و رییس حزب «نیروهای لبنانی» که تمام رویاهایشان با سقوط گروه های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره در القلمون نقش برآب شده است از جمله کسانی هستند که پرچم مخالفت نبرد مقاومت اسلامی با این گروه ها را در دست گرفته و حتی به شروع جنگ داخلی در لبنان تهدید کرده اند.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.