یکشنبه 5th آگوست 2012 , ساعت: 03:08کد مطلب : 18827 نسخه قابل چاپ
با وجود تعیین وثیقه و موافقت دادستانی

به رسول بداقی مرخصی نمی دهند

رسول بداقی معلم زندانی رجایی شهر و از فعالان کانون صنفی معلمان به رغم موافقت دادستانی با مرخصی‌اش از فروردین سال ۹۱ و تعیین وثیقه همچنان از مرخصی محروم است.

به گزارش کلمه خانواده بداقی به دنبال تعیین وثیقه از سوی دادستانی برای این معلم زندانی سند گذاشته اند اما مشخص نیست کدام نهاد اجازه عملی شدن این مرخصی را نمی دهد.

همچنین خانواده بداقی تا کنون بارها به دادستانی مراجعه کرده اند اما هیچ کس پاسخگوی این خانواده نیست. او سال ها سابقه تدریس در اسلام شهر را دارد و از اعضای فعال کانون صنفی معلمان است.

بداقی در دهم شهریور ماه ۱۳۸۸ پس از احضار به اداره آموزش و پرورش اسلامشهر بازداشت و مدتی بعد  در دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تبانی و تجمع به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۶ سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شد.

این معلم زندانی ابتدا به بند ۴ زندان گوهردشت کرج و سپس بند ۲۰۹ زندان اوین و در آخر به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد و در مدت دوران محکومیت خود اجازه مرخصی نداشته است.

رسول بداقی از حامیان مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.