چهارشنبه 3rd جولای 2013 , ساعت: 04:07کد مطلب : 47076 نسخه قابل چاپ
علی اکبر حیدری فر یکی از عاملان جنایت کهریزک

به حکم صادر شده اعتراض خواهم کرد

علی‌اکبر حیدری‌فر٬ یکی از متهمان پرونده بازداشتگاه کهریزک پس از انتشار جزئیات محکومیتش گفت به این حکم اعتراض خواهد کرد و در کشوری که ولایت فقیه دارد٬ چنین «ظلم آشکاری» ممکن نیست.

حیدری‌فر به همراه سعید مرتضوی و حسن زارع دهنوی از سوی قضات شعبه ۷۶ دادگاه کیفری به «انفصال دائم از خدمات قضایی و پنج سال انفصال از خدمات دولتی محکوم» شده است.

به گزارش دیگربان وی در واکنش به این حکم به خبرگزاری «موج» گفته که «حتماً نسبت به این حکم اعتراض می‌کنم چرا که معتقدم در کشوری که تحت لوای ولایت فقیه اداره می‌شود چنین ظلم و احجاف آشکاری، ممکن نیست.»

حیدری‌فر افزوده است: «هنوز هیچ‌گونه حکمی به اینجانب ابلاغ نشده و متأسفانه همانند روال سابق، خبر محکومیت خود را در یکی از خبرگزاری‌ها (مهر) مشاهده کردم.»

وی اضافه کرده است: «با رأیی که صادر شده و کسی آن را تکذیب نکرده٬ این معنا مستفاد است که دفاع یا عدم دفاع، حضور یا عدم حضور برای دادگاه یکسان بوده است.»

حیدری‌فر ادعا کرده که «اگر حق ما در برگزاری علنی محاکمه رعایت می‌شد و افکار عمومی در جریان محاکمه قرار می‌گرفت به صورت قطع و یقین دادگاه نمی‌توانست چنین محکومیتی را برای ما مورد حکم قرار دهد.»

دادیار سابق امنیت ویژه دادستانی تهران همچنین گفته است: «محکومیت ما در این محاکمه به مثابه نبردی نابرابر بود ما در یک نبرد نابرابر محکوم شدیم.»

اظهارات این مقام سابق قضایی در شرایطی مطرح می‌شود که گروهی از مردم ایران در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند این حکم را متناسب با جرم متهمان پرونده کهریزک نمی‌دانند.

سعید مرتضوی به عنوان دادستان سابق تهران و متهم ردیف اول این پرونده به پرداخت ۲۰۰ هزار تومان جریمه نیز محکوم شده است.


  1. شیرازی

    بسیار خنده دار است !!!!! جای اعتراض هم دارد . مرده را که رو دهی کفن خودش را هم خراب میکند این است . یک حکم کاملا سیاسی و غیر واقع گرفته اند پر رو هم شده اند . از این قوه قضائیه و این قضات بی اختیار و تحت فرمان بیش از این انتظار نمیرود

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.