پنج‌شنبه 30th اکتبر 2014 , ساعت: 09:10کد مطلب : 69001 نسخه قابل چاپ
کانون شهروندی زنان در اعتراض به بازداشت مهدیه گلرو:

به جای زنان معترض به اسیدپاشی، اسیدپاشان را دستگیر کنید

کانون شهروندی زنان با صدو ر بیانیه‌ای به بازداشت مهدیه گلرو اعتراض کرد در بیانیه از قوه قضائیه خواسته شده است که به جای زنان معترض به اسیدپاشی، اسیدپاشان را دستگیر کنند

متن بیانیه کانون شهروندی زنان به این شرح است:
اعتراضات مردمی علیه اسیدپاشی های زنجیره ای در اصفهان طی هفته گذشته شکل جدی تری به خود گرفت و از سطح مطبوعات و رسانه ها فراتر رفت و به تجمعات خودجوش مردمی کشید. در حالی که اصرار مردم برای شناسایی آمران و عاملان اسیدپاشی های اخیر و ریشه کن کردن بستر فرهنگی – فکری- سیاسی و قانونی چنین اقدامات خشونت آمیزی علیه زنان روز به روز جدی تر شده، اما متاسفانه تاکنون پس از گذشت حداقل ۸ مورد اسیدپاشی در یک ماه گذشته، هنوز اطلاعات دقیق، شفاف و قابل قبولی برای افکار عمومی از سوی مسئولان ارائه نشده است، در عوض ما شاهد آن هستیم که معترضان به اسیدپاشی، مورد تهدید، بازداشت و تعقیب نهادهای امنیتی- نظارتی قرار گرفته اند.

«مهدیه گلرو» یکی از اعضای کانون شهروندی زنان است که قربانی اعتراض مدنی خود نسبت به اسیدپاشی های غیرانسانی علیه زنان شد؛ مهدیه سه روز پس از حضور در تجمع مسالمت آمیز و قانونی سی ام مهر ماه مقابل مجلس شورای اسلامی به منظور اعلام اعتراض قانونی خود در کنار یاران اش در کانون شهروندی زنان و دیگر گروه ها و فعالان جنبش زنان، متأسفانه بازداشت شد.

از این رو کانون شهروندی زنان ضمن اعتراض به دستگیری مهدیه گلرو، خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط اوست و از مسئولان می خواهد تا به جای برخورد با معترضان به اسیدپاشی، با عوامل این اقدامات جنایتکارانه و خشونت آمیز علیه زنان برخورد نماید تا بدین وسیله احساس امنیت به جامعه و به ویژه زنان بازگردد.

کانون شهروندی زنان – ۶ آبان ماه ۱۳۹۳


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.