دوشنبه ۱۶ام مرداد ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۱:۰۵کد مطلب : 18876 نسخه قابل چاپ
هاشمی‌رفسنجانی:

به جایی رسیده‌ایم که باید با دنیا تنش‌زدایی کنیم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی، مجریانی کاردان، صالح و لایق می‌خواهد و امیدواریم با فراهم شدن شرایط لازم، زمینه تحقق این امر به وجود آید.

به گزارش فارس، هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از روحانیون و نیز تعدادی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس و اقشار گوناگون مردم استان‌های قم، قزوین و البرز، به تشریح اوضاع داخلی و بین‌المللی کشور پرداخت و گفت: مجموعه‌ای از عملکردها و سیاست‌ها امروز ما را به «اقتصاد مقاومتی» رسانده و لازم است که این راهکار جدید ابتدا به درستی تعریف و سپس کارشناسانه و مدبرانه سیاستگذاری شود و مجری مناسب و صالحی اجرای آن را به عهده بگیرد.

وی افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی، مجریانی کاردان، صالح و لایق می‌خواهد و امیدواریم با فراهم شدن شرایط لازم، زمینه تحقق این امر به وجود آید.

اگر تنش‌زدایی را مبنای عمل قرا دهیم، به خوبی از این برهه می‌گذریم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه در پاسخ به پرسشی پیرامون راهکارهای افزایش تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی، تجربه دوران دفاع مقدس و مدیریت پس از جنگ را زمینه خوب و روشن پیش‌روی مسئولان نظام برای اجرای سیاست جدید اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: ما نباید با درآمد سرشار نفتی سالیان گذشته به اینجا می‌رسیدیم، اما هم اکنون نیز اگر به درستی و مدبرانه عمل کنیم و روابط خود را با دنیا تلطیف و تنش‌زدایی را مبنای عمل قرار دهیم، می‌توانیم با توان مدیران با تجربه کشور و دلسوزان نظام از برهه حساس کنونی به خوبی گذر کنیم.

باید شرایط حضور تمام جریان‌های وفادار به نظام در انتخابات فراهم شود

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤالی درباره ضرورت حضور جریان‌های گوناگون سیاسی در انتخابات آینده ریاست جمهوری، حضور و همراهی مردم را اصل اساسی پویایی و پیشرفت نظام اسلامی در عرصه‌های گوناگون خواند و تصریح کرد: مهمترین مظهر حضور مردم، انتخابات است و ما باید با فراهم کردن شرایط حضور کلیه جریان‌های وفادار به نظام و قانون اساسی در انتخابات، همدلی، وحدت و همبستگی داخلی را بیش از پیش در برابر دشمنان بالا ببریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی پیرامون سمت و سوی انقلابات و تحولات اخیر منطقه، با مثبت و امیدوارانه خواندن تحولات کشورهای عربی و شمال آفریقا گفت: این تحولات فرصت مناسبی برای نظام جمهوری اسلامی بود تا با ارائه تجربیات و کارآمدی‌ها، تأثیر و نفوذ خود را در قلوب مردم منطقه بیش از پیش گسترش دهد و ما امیدواریم با اتخاذ سیاست‌های صحیح بتوانیم در سازندگی و آینده منطقه نقش مؤثری داشته باشیم.


 1. حامد

  سخنان اقای رفسنجانی ، حرفهای درستی است اما . فرض کنیم همین فردا نظام معظم بخواهذ به آنها عمل کند .
  ۱- در مورد تنش زدایی با دنیا ، دنیا عیال مربوطه نیست ، آنهم عیالهای قدیم که می بایست با لباس سفید بیایند و با لباسی به همان رنگ هم بروند ، که آدم شب جمعه لبخندی به او بزند و تنش زدایی کند و از مرحله عبور کند. این دنیا دست طرف را خوانده است و کلی شرط و شروط دارد که تن دادن به آن چیزی برای نظام باقی نمیگذارد که بشود با آن پز ام القرایی داد و داعیه رهبری مسلمانان جهان را داشت .
  ۲ – در مورد حضور کلیه جریانهای وفادار به نظام در انتخابات هم ، نظام خودش بهتر میداند که چهره ای از خود نشان داده است که حتی تصور وجود جریان وفادار به نظام را هم نمیکند ، چرا که اگر مسئله ای مثل اختلاس سه هزار میلیاردی کش پیدا کند هم دیگر کسی در خانه نظام را نمیزند تا احوالی بپرسد ، چه رسد به وفاداری . قوم و حویش نزدیک هم اگر نتواند کاربری زمینهای ارث پدری را تجاری کند و قیمتش را به هزار میلیارد تومان برساند ، دیگر یک خط شعر هم در مدح نظام نمی نویسد .
  نفست از جای گرم بلند میشود رفیق بی بصیرت .

 2. shirazi

  آقای شیخ چه کسی باینجا رسانده است ؟ گذشته را فراموش کرده اید ؟ دو رویی با مرحوم مهندس بازرگان رضوان الله تعالی علیه که ایشان را بردید تا به خمینی بگوید اجازه دهد که روحانیون هم وارد امور اجرایی شودرا بخاطر دارید ؟
  جعل نامه و گفتار خمینی مبنی بر رهبریت سید علی آقا خامنه ای بخاطر دارید ؟
  حضرت شیخ شما که تمام مدیران مدبر و لایق و کاردان و صالح را یا زندانی کرده اید یا فراری داده اید و کسی را باقی نگذاشته اید و اگر کسی هم باقی است که جرات همکاری با شما را ندارد . شما که از مدیر و استاد نود و چند ساله و طفل سیزده ساله وحشت دارید و آنها را ممنوع الخروج میکنید .
  بس کنید دو رویی و ریا را بهتر است همگی باهم دمتان را بگذارید روی کولتان و شر خود را از سر این ملت کم کنید

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.