سه‌شنبه 16th فوریه 2021 , ساعت: 01:02کد مطلب : 120069 نسخه قابل چاپ

بهنام محجوبی زندانی سیاسی صبح امروز در بیمارستان درگذشت

بهنام محجوبی از دراویش گنابادی محبوس در بند هشت زندان اوین، که در پی مسمومیت دارویی به بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لقمان تهران منتقل شده بود صبح امروز در این بیمارستان درگذشت.

این درویش زندانی پس از وقایع «گلستان هفتم» به تحمل دو سال زندان محکوم شد و طبق آنچه در اخبار منتشره پیرامون وی آمده است با وجودی که تشخیص پزشک معالج او «عدم تحمل کیفر» بود، با آزادی‌اش موافقت نشد.

برای مدتی با وثیقه آزاد شد و سی و یک خرداد امسال پس از حضور در شعبه اول اجرای احکام دادسرای امنیت اوین بازداشت و جهت تحمل دوسال حبس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

بهنام به بیماری عصبی دچار بود اما با وجود تایید پزشکی “عدم تحمل کیفر” به زندان رفت.

در پی عدم تفکیک جرایم، او را به همراه یکی دیگر از زندانیان سیاسی و عقیدتی به بند جرایم مالی منتقل کردند. در آن جا از سوی زندانیان مالی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و اعتصاب کرد و پس از اعتصاب غذا شرایط جسمی و روحی او بدتر شد.

شرایط برای بهنام هر روز سخت تر میشد و تحمل زندان برای او دشوار تر،وی ابتدا به تیمارستان امین آباد منتقل میشود و بعد از تشدید وخامت حالش به بیمارستان لقمان منتقل میشود.چند روز اخیر را در حالی در بیمارستان لقمان بستری بود که سطح هوشیاریش به کمتر از پنج رسیده بود و نه امکانات پزشکی کافی بود ونه همسر و مادرش اجازه ملاقات با او را داشتند.

در ابتدا به نظر می‌رسد تحمل یک محکومیت دو ساله کار چندان سختی نیست و تصور مرگ زندانی به نظر محال می رسد اما با توجه به سیستم امنیتی ،استاندارد های زندان های جمهوری اسلامی و امکاناتی که در اختیار زندانیان قرار دارد هر زندانی در خطر مرگ است.

شب گذشته باوجود درخواست‌های مکرر بتول‌حسینی مادر بهنام محجوبی و پیگری های انجام شده توسط فعالان مدنی، مبنی بر ملاقات مادر محجوبی با پسرش بر روی تخت بیمارستان، به مادر او اجازه ملاقات داده نشد.

گفته می شود شرایط روحی بتول حسینی، پس از شنیدن مرگ او، بسیار بد است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.