دوشنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۹:۰۳کد مطلب : 78788 نسخه قابل چاپ
با حذف سهمیه بندی

بنزین تک‌نرخی و لیتری ۱۰۰۰ تومان می‌شود

عباس کاظمی، معاون وزیر نفت ایران از تک نرخی شدن قیمت بنزین و حذف سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی خبر داده و گفته است که از این به بعد بنزین با قیمت واحد ۱۰۰۰ تومان فروخته خواهد شد.
به گفته آقای کاظمی، قیمت هر لیتر بنزین سوپر ۱۲۰۰ تومان و قیمت هر لیتر گازوییل هم ۳۰۰ تومان شده است.
تا خردادماه امسال دولت به خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی می‌داد، اما با تاخیر واریز این سهمیه در اول خردادماه، این شائبه پیش آمد که دولت قصد دارد بنزین را تک‌نرخی کند.
دولت در واکنش به این تردید‌ها گفته بود به‌زودی تصمیمش را اعلام می‌کند. بیشتر اینجا بخوانید.
به گفته معاون وزیر نفت ایران در جلسه امروز کمیته سوخت درباره بنزین و تک نرخی شدن آن تصمیم‌گیری شده است.
وزارت نفت می‌گوید که رانندگانی که از ماه‌های قبل سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت سوخت خود دارند، می‌توانند تا شهریور ماه سهمیه بنزین خود را مصرف کنند، اما بعد از شهریور دیگر بنزین ۷۰۰ تومانی وجود نخواهد داشت.
با شروع اجرای برنامه هدفمندی یارانه‌ها در ایران در اواخر سال ۱۳۸۹، قیمت بنزین سهمیه‌ای و آزاد به ترتیب ۴۰۰ و ۷۰۰ تومان در هر لیتر تعیین شد.
اوائل اردیبهشت سال گذشته خورشیدی نرخ بنزین سهمیه‌ای و آزاد با ۳۰۰ تومان افزایش در هر لیتر به ترتیب به ۷۰۰ و ۱۰۰۰ تومان رسید.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.