یکشنبه 11th آگوست 2013 , ساعت: 07:08کد مطلب : 49217 نسخه قابل چاپ
برای سومین بار در طول 4 سال

بسکتبال ایران آقای آسیا شد

تیم ملی بسکتبال ایران با نتیجه ۸۵ بر ۷۱ برابر فیلیپین به پیروزی رسید و قهرمان جام ملت های آسیا شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ در دیدار پایانی بسکتبال جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۶:۰۰ امروز (یکشنبه) تیم های ملی ایران و فیلیپین به مصاف هم رفتند. ملی پوشان کشورمان که با شکست تایوان پا به بازی فینال گذاشته بودند، به دنبال سومین قهرمانی خود در ۴ دوره گذشته بودند. هر چند فیلیپینی ها هم با حمایت هواداران خود امید زیادی به این بازی داشتند.

سایت ملی-مذهبی این پیروزی بزرگ را به بسکتبالیست های افتخار آفرین ایران ، به جامعه ورزش کشور و به همه دوستداران سرافرازی ایران تبریک می گوید.

 شرح کامل این بازی به شرح زیر است:

*کوارتر اول: ایران ۱۷ – فیلیپین ۱۵

بازیکنان ایران از ابتدا بازی را با قدرت آغاز کردند، هر چند در دفاع کمی متزلزل ظاهر شدند. مهمد بچیروویچ که می‌دانست دیدار سختی را پیش رو دارد، در کنار زمین با جنب و جوش زیادی بازیکنان را هدایت می‌کرد. نخستین امتیاز مسابقه را صمد نیکخواه بهرامی روی یک حرکت زیبا کسب کرد و ایران را در شروع کار ۲ بر صفر پیش انداخت. فیلیپینی‌ها که پرس در دفاع و سرعت در ضد حمله را در دستور کار قرار داده بودند روی اشتباهات متوالی بازیکنان کشورمان در دقایق ابتدایی ۶ امتیاز متوالی را کسب کردند. در ادامه کار نیکخواه بهرامی و اوشین ساهاکیان کار را به تساوی کشاندند. دو تیم در ادامه کار در عدد ۱۵ به تساوی دست یافتند اما در نهایت این تیم ایران بود که با پرتاب دو امتیازی سهراب‌نژاد این کوارتر را با برتری به پایان برد.

 

*کوارتر دوم: ایران ۳۵ – فیلیپین ۳۴

 

این کوارتر با حملات سریع تیم میزبان آغاز شد. اما ملی پوشان کشورمان رفته رفته نبض بازی را در دست گرفتند و برتری خود را به فیلیپین دیکته کردند. بازی در این کوارتر برای دقایقی به خاطر خراب شدن اسکوربورد سالن، متوقف شد. بازیکنان برای این که بدن‌های خود را گرم نگه دارند به داخل زمین رفتند و تنها به تمرین پرداختند. بعد از وقفه‌ای که ایجاد شد با تایید داوران این مسابقه پی گرفته شد. در دقایق پایانی فیلیپینی‌ها با حمایت پرشور تماشاگرانشان بهتر کار می‌کردند و با دفاع خوب و نفوذهای مهار نشدنی فاصله را کاهش می‌دادند. در حالی که کوارتر دوم رو به پایان بود، فیلیپینی ها یک پرتاب سه امتیازی به پوئن ۳۴ رسیدند تا نیمه نخست این دیدار نفس گیر با حداقل اختلاف به پایان برسد.

 

*کوارتر سوم: ایران ۶۲ – فیلیپین ۵۳

 

کوارتر سوم با برتری آسمانخراش های ایرانی آغاز شد. شاگردان بچیروویچ که به دنبال افزایش اختلاف امتیازات خود با تیم میزبان بودند از همان ابتدا با ارائه یک بازی هوشمندانه امتیازات را یکی پس از دیگری به دست آوردند، هر چند ضد حملات سریع فیلیپنی ها همچنان امید آنها را برای ادامه بازی زنده نگه می داشت. ایران پرس در دفاع را در دستور کار خود قرار داده بود. بازی درخشان ملی پوشان ایرانی شور و هیجان خاصی را در میان هوادارن ایرانی حاضر در ورزشگاه ایجاد کرده بود و بچیروویچ با جابجایی دائمی شاگردان خود انرژی خوبی را در بازی ایجاد کرده بود. در آخرین ثانیه کوارتر سوم مهدی کامرانی با یک پرتاب ۳ امتیازی اختلاف را به ۹ امتیاز رساند و این کوارتر در پایان با نتیجه ۶۲ به ۵۳ به سود ایران خاتمه یافت.

 

*کوارتر چهارم: ایران ۸۵ – فیلیپین ۷۱

 

در این کوارتر هم امتیاز نخست را ایرانی ها کسب کردند. کارهای ترکیبی حامد حدادی و اوشین ساهاکیان برگ برنده تیم ملی کشورمان بود. فیپلیپینی ها که در مهار آسمانخراش های ایرانی عاجز بودند، تنها با پرتاب های از راه دور به دنبال جبران امتیازات عقب افتاده بودند. اختلاف ۱۰ امتیازی در امتیازات باعث شده بود که ملی پوشان کشورمان بازی را را با اعتماد به نفس بالاتری دنبال کنند. روحیه ملی پوشان دو چندان شده بود و ایرانی های حاضر در سالن مانیل نیز یکصدا ایران را تشویق می کردند. حامد حدادی با ریباند های قدرتمند خود بار دیگر نشان داد که در سطحی بالاتر از بسکتبال آسیا بازی می کند.خستگی در چهره ملی پوشان دیده می شد اما در عملکرد آنها نه. برتری ایران تا پایان کوارتر چهارم ادامه داشت و در نهایت ایران موفق شد با نتیجه ۸۵ بر ۷۱ میزبان را شکست دهد و برای سومین بار قهرمان آسیا شود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.