جمعه 21st سپتامبر 2012 , ساعت: 11:09کد مطلب : 24036 نسخه قابل چاپ
کاروان عروسی مقابل زندان اوین:

برگزاری مراسم عروسی فرزند محمدرضا مقیسه در مقابل زندان اوین!

مراسم عروسی فرزند محمدرضا مقیسه، زندانی سیاسی محبوس دربند ۳۵۰ زندان اوین و عضو ارشد ستاد میرحسین موسوی به مقابل زندان اوین کشیده شد!

به گزارش کلمه، پیش از این مقرر شده بود محمدرضا مقیسه با استفاده از حق مرخصی در مراسم عروسی فرزندش شرکت کند ولی با وجود اینکه بطور معمول و بر اساس آیین نامه سازمان زندان ها، هنگام عروسی فرزندان زندانیان برای شرکت در مراسم عروسی به این افراد مرخصی داده می شود، دادستان تهران از مرخصی این زندانی سیاسی جلوگیری کرد.

شرکت کنندگان در مراسم عروسی پس از مطلع شدن از عدم حضور مقیسه در مراسم عروسی فرزندش، علی رغم تودیع وثیقه و قول و قرار های مکرر دادستانی به خانواده اش، در پایان جشن و دسته جمعی به همراه عروس و داماد تالار عروسی را ترک و به زندان اوین رفته و در میان احساسات مراسم را در خیابان و مقابل زندان ادامه دادند.

مامورین زندان و گشت ویژه نیروی انتظامی که در محل حاضر شده بودند تلاش کردند جمعیت را از مقابل زندان متفرق کنند تا آنجا که عروس و داماد را تهدید به بازداشت کردند که اثری در جمعیت حاضر نکرد و جمعیت پس از ساعت ۱۲ شب با شعار “یاحسین میرحسین” محل را ترک کردند.

محمدرضا مقیسه، جانباز دوران دفاع مقدس، ۳سال از ۶ حبس خود را تاکنون سپری کرده و ۱۸ماه است که از اعزام به مرخصی و ملاقات حضوری منع شده است.

رییس دفتر مشترک ستاد رسیدگی به حادثه دیدگان پس از انتخابات، مهرماه ۸۸ و درپی تهاجم تیم های عملیات اطلاعات شد و ۲۰۷ روز را در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت موقت بود.

مخالفت از انجام ملاقات حضوری و اعزام به مرخصی با این زندانی سیاسی برخلاف مقررات مرخصی، در زمان فوت خواهر این زندانی سیاسی هم رعایت نشده است و او حتی موفق به حضور چند ساعته در مراسم ختم خواهرش نیز نشد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.