پنج‌شنبه 6th سپتامبر 2012 , ساعت: 04:09کد مطلب : 22446 نسخه قابل چاپ
بهزاد نبوی خطاب به بازجویان:

برای نگهداری من در زندان احتیاج به این اتهامات مضحک ندارید

بهزاد نبوی وزیر صنایع دولت میرحسین موسوی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که هم اکنون به طور غیر قانونی در بند ۲ الف وابسته به سپاه محکومیت خود را می‌گذراند چندی پیش در رابطه با پرونده جدیدی به بازپرسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

به گزارش کلمه، اتهاماتی که در جریان این بازپرسی‌ به وی  ابلاغ شده است عبارتند از: امضای نامه‌های ساختار شکن از داخل زندان،‌ شکایت به همراه چند تن دیگر از سردار مشفق به عنوان مصداق تبلیغ علیه نظام،‌ نشان داده شدن تصویر وی از شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان مخالف نظام در خارج کشور.

نبوی  در جریان بازجویی‌ها به بازجویان خود گفته است: چرا برای محاکمه مجدد و نگهداری من در زندان این قدر خود رابه زحمت می اندازید؟ در جریان محاکمه گذشته آرشیو شخصی من شامل اسناد و مدارک دوران مسؤلیت مرا ضبط و بنده را به نگهداری اسناد محرمانه متهم کردید. این اتهام در پرونده قبلی هنوز مفتوح است بنابراین برای نگهداری من در زندان احتیاج به این اتهامات مضحک ندارید.

پس از اعتراض بهزاد نبوی و اعلام این که از حضور در جلسات بازجویی خودداری خواهد کرد فعلا جلسات بازجویی وی متوقف شده است.

بهزاد نبوی دچار بیماری‌های قلبی، کلیوی و ستون فقرات بوده و در طی مدت سه سال چند بار در سی سی یو بستری و تحت عمل جراحی قلب گرفته است. پیش از این نیز پزشکان به او توصیه کرده بودند که برای کنترل مشکل بیماری ستون فقرات خود فیزیوتراپی و هیدروتراپی داشته باشد که متاسفانه فقط در چند نوبت آن هم در زمستان سال گذشته این کار انجام شد و پس از آن جلسات درمانی این زندانی سیاسی متوقف ماند.

بهزاد نبوی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و یکی از موارد اتهامی او اخلال در ترافیک تهران عنوان شد. بهزاد نبوی در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۸۸ به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.


  1. آزاد

    خاک بر سرتان با این اتهامات ارائه شده .

  2. shirazi

    واقعا خاک بر سرتان . این بازجویان سپاه و سپاهیان شعورشان بیش از این نیست

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.