چهارشنبه 7th آگوست 2013 , ساعت: 02:08کد مطلب : 48962 نسخه قابل چاپ
ادعای خبرگزاری فارس:

برای فائزه هاشمی قرار منع تعقیب صادر شده

خبرگزاری فارس مدعی شده فائزه هاشمی در حالی کمتر از ۱۰ ساعت دیگر در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود که برای دو اتهام وی قرار «منع تعقیب» صادر شده است.

فارس از یک منبع آگاه کسب اطلاع کرد «دادگاه انقلاب برای فائزه هاشمی که در زمان سپری کردن دوره محکومیتش در اوین متهم به اخلال در نظم، توهین به مقامات و اهانت به مسئولان زندان شده بود، در دو مورد منع تعقیب صادر کرده است».

فائزه هاشمی دختر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز سوم دی ماه سال ۱۳۹۰ به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به صورت غیر علنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد.

پرونده وی با اعلام جرم دادستانی تهران تشکیل شده و اتهام انتسابی به او نیز ناشی از مصاحبه‌اش با سایت «روز آنلاین» بود که با رأی ابوالقاسم صلواتی به ۶ ماه حبس و ۵ سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها و انجمن‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

پس از صدور رأی اولیه، وکیل وی بلافاصله به حکم اعتراض و درخواست تجدیدنظر کرد اما حدود سه ماه بعد و در روز سه‌شنبه ۸ فروردین ۹۱، دادگاه تجدیدنظر تهران رای دادگاه بدوی را بدون هیچ‌گونه تغییری تأیید کرد.

فارس در ادامه نوشته است:”فائزه هاشمی دوم مهر ماه سال گذشته برای گذراندن دوران محکومت بر اساس حکمی که سیزدهم دی ماه صادر شده بود، راهی اوین شد اما بروز برخی مسائل در زندان نیز موجب گشایش پرونده جدیدی برای او شد.ماجرا از این قرار بود که تجمعی اعتراضی در بند نسوان به بهانه نصب دوربین در برخی قسمت‌ها، ایجاد محدودیت در تماس تلفنی برخی زندانیان و بستن در محوطه هواخوری صورت گرفت که طی آن شعارهای تندی سر داده شد.مسئولان زندان این اقدام را «سازمان‌یافته» دانسته و فائزه هاشمی را برای تنبیه انضباطی به انفرادی منتقل کردند؛ گر چه او هدایت تجمع را رد و حضورش در آن را صرفاً حمایت از مطالبات مطرح شده عنوان کرده بود. شورای انضباطی بر اساس ماده ۱۷۵ آئین نامه اجرایی سازمان زندان‌ها، فائزه هاشمی را به‌ دلیل اغتشاش به مدت ۵ روز به انفرادی منتقل کرد.در پی شکایت معاون دادستان پرونده جدیدی تحت عنوان «اخلال در نظم زندان، توهین به مقامات و اهانت به مسئولان زندان» برای فائزه تشکیل شد.بازپرس پرونده پس از دو جلسه بازجویی نظر خود را مبنی بر صدور منع تعقیب اعلام کرد ولی نماینده دادستان با این موضوع مخالفت کرد و در نهایت با نظر بازپرس تنها برای یک فقره اتهام کیفرخواست صادر شد.”

 

بر این اساس فائزه هاشمی ساعت ۱۰ صبح امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه در دادگاه انقلاب به اتهام «اخلال در نظم زندان» محاکمه می‌شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.