پنج‌شنبه 3rd ژانویه 2013 , ساعت: 08:01کد مطلب : 33323 نسخه قابل چاپ
محمد داوری:

برای شهادت در مورد جنایت کهریزک آماده ام!

محمد داوری سردبیر سابق سایت سحام نیوز که بیش از سه سال است بدون مرخصی در زندان به سر می برد آمادگی خود را برای شهادت در مورد جنایت کهریزک اعلام کرده است. 

داوری که خود به توصیه مهدی کروبی یکی از رهبران جنبش سبز از قربانیان کهریزک مصاحبه و فیلم برداری کرده بود در نامه خود آورده است:«در تابستان ۸۸ ده تن از افرادی که پس از دستگیری در ۱۸ تیر روانه بازداشتگاه غیر قانونی کهریزک شده بودند، پس از دیدار با آقای کروبی طی گفتگویی تمام جزییات را از زمان بازداشت و انتقال به کهریزک و نگهداری در آن محل و شکنجه و آزار و کشته شدن چند تن از افراد و سپس انتقال به اوین و آزادی ابراز نمودند. این افراد به همراه تعدادی از اعضاء خانواده هایشان که جمعا حدود ۲۰ الی ۲۵ تن می شدند به دفتر آقای کروبی مراجعه و پس از اطمینان از حمایت ایشان به خود جرات ابراز مطالب را دادند حتی آنها نگرانی خود را اینگونه ابراز کردند که اگر مورد حمایت قرار نگیرند و سیستم اطلاعاتی و امنیتی آنها را تحت فشار قرار دهند توان ایستادگی را نخواهند داشت.»

متن کامل این نامه به نقل از کلمه به شرح زیر است:

با خبر شدم به زودی دادگاه متهمان حادثه کهریزک برگزار خواهد شد و قضات متهم محاکمه می شوند نمی دانم آیا مدعی العموم یا شاکیان بطور جدی قصد ارایه مدارک و اسناد و بیان حقایق برای دفاع از مظلومان آن حادثه غیر انسانی را دارند یا نه. و نمی دانم آیا تصمیم بر برگزاری علنی چنین دادگاهی گرفته شده است یا نه. و نمی دانم آیا پس از گذشت نزدیک به ۳ سال و نیم از آن جریان پرونده مربوطه کامل است یا نه.

اما آنچه که وظیفه خود می دانم این است که اعلام کنم بعنوان یکی از افراد مطلع به دلیل انجام گفتگو با بازداشتی های کهریزک و خانواده های کشته شدگان با نظارت و اطلاع شخصی آقای کروبی و در قالب سردبیر سایت خبری سحام نیوز آمادگی دارم درصورت برگزاری علنی دادگاه شهادت دهم که چه جنایت هایی در بازداشتگاه کهریزک بوقوع پیوسته است حداقل اسنادی که بنده به آن استناد خواهم نمود انجام مصاحبه ۶ ساعته با ۱۰ تن از بازداشتی های کهریزک و گفته های خانواده های کشته شدگان می باشد.

چرا که تابستان ۸۸ ده تن از افرادی که پس از دستگیری در ۱۸ تیر روانه بازداشتگاه غیر قانونی کهریزک شده بودند، پس از دیدار با آقای کروبی طی گفتگویی تمام جزییات را از زمان بازداشت و انتقال به کهریزک و نگهداری در آن محل و شکنجه و آزار و کشته شدن چند تن از افراد و سپس انتقال به اوین و آزادی ابراز نمودند. این افراد به همراه تعدادی از اعضاء خانواده هایشان که جمعا حدود ۲۰ الی ۲۵ تن می شدند به دفتر آقای کروبی مراجعه و پس از اطمینان از حمایت ایشان به خود جرات ابراز مطالب را دادند حتی آنها نگرانی خود را اینگونه ابراز کردند که اگر مورد حمایت قرار نگیرند و سیستم اطلاعاتی و امنیتی آنها را تحت فشار قرار دهند توان ایستادگی را نخواهند داشت.

لذا اینجانب پس از تحمل بیش از ۳ سال حبس ناعادلانه برخود فرض دانستم تا برای اتمام حجت با مسوولان قضایی و هم برای اطلاع مردم مظلوم کشورمان آمادگی خودم را اعلام کنم و مهم تر اینکه کسانی که به ما پناه آورده بودند حتی بر گردن ما دارند که باید نسبت به اداء آن حق، کوتاهی ننماییم.

محمد داوری

زندان اوین بند ۳۵۰


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.