جمعه 20th آوریل 2012 , ساعت: 11:04کد مطلب : 6307 نسخه قابل چاپ
مراسم بزرگداشت استاد روبیک گریگوریان برگزار شد:

بدرود با خالق «ترانه‌های روستایی»

مراسم بزرگداشت استاد روبن گریگوریان، آهنگساز و رهبر ارکستر سمفونیک تهران و مدیر هنرستان عالی موسیقی در تاریخ۳۰/۱/۱۳۹۱ به همت موسسه ترجمه و تحقیق هور در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگی ورزشی آرارات تهران و با حضور آقای گریکور آراکلیان سفیر جمهوری ارمنستان در ایران و نمایندگان ارامنه در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از هنرمندان ، اساتید موسیقی و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آقای سوریک آبنوسیان رئیس هیت مدیره موسسه ضمن خوش آمدگویی ، مختصری در خصوص مشترکات فرهنگی ارامنه و ایرانیان و نقش ارامنه در فرهنگ و هنر ایران پرداخت و در ادامه فیلمی در مورد بیوگرافی استاد گریگوریان پخش گردید .

در ادامه و به عنوان سخنران اول آقای دکتر امیر اشرف آریانپور استاد دانشگاه ، محقق و پژوهشگر موسیقی و یکی از شاگردهای روبیک گریگوریان بروی سن رفت و در مورد بیوگرافی و فعالیت‌های هنری وی در طول حضور او بعنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران و مدیر هنرستان عالی موسیقی و همچنین نقش وی در تهیه ،جمع آوری و تنظیم ترانه های محلی ایران و انتشار دو جلد کتاب«ترانه‌های روستائی» ایران سخن گفت.

سخنران بعدی که به ایراد سخنرانی پرداخت اقای فرید دهدزی ، نویسنده و پژوهشگر موسیقی بود که سبک و آثار هنری بجا مانده از روبیک گریگوریان را مورد نقد و بررسی قرار داده و متذکر شد زیباترین اهنگ‌ها و ترانه های به‌جا مانده محلی ایران همه تنظیمات روبیک گریگوریان می باشند .

در قسمت بعد نوبت به اجرای گروه کر (روبیک گریگوریان) به رهبری استاد رازمیک اوحانیان رسید که با اجرای ۱۰ قطعه از تنظیمات روبیک گریگوریان که شامل قطعاتی با گویش‌های محلی ایران از استان‌های گیلان، مازندران،فارس و ارمنی بود ادامه یافت .

در پایان نیز آقای روبرت بگلریان نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور بروی سن رفتند و ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم سخنی کوتاه در مقام شامخ و بزرگوار استاد گریگوریان ایراد فرمودند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.