دوشنبه 4th آگوست 2014 , ساعت: 05:08کد مطلب : 65552 نسخه قابل چاپ
انتقاد مجدد علی مطهری از قتل هاله سحابی و ستار بهشتی

با مرگ موسوی یا کروبی غده چرکینی در کشور ایجاد خواهد شد

علی مطهری نماینده مجلس گفته زندانی کردن منتقدان در جمهوری اسلامی را اقدامی «صحیح» نمی‌داند و زمان پیامبر اسلام هم کسی به خاطر انتقاد از رهبر جامعه «زندانی» نمی‌شد.

مطهری  روز دوشنبه (۱۳ امرداد) در هشتمین همایش استادان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور این مطلب را بیان کرده و خواستار تجدید‌نظر نظام در برخورد با منتقدان خود شده است.

به گزارش دیگربان وی گفته «چرا باید کسی که صرفا به نظام یا رهبری انتقادی کرده را بازداشت کنیم» و فضایی که در آن اعتراض‌های مدنی به رسمیت شناخته نمی‌شود و معترض زندانی می‌شود٬ دارای «اشکال» است.

این نماینده مجلس افزوده «باید بدانیم که ما هیچ مقام غیرقابل انتقادی نداریم و این را باید سردر همه ادارات دولتی و نهادهای حکومتی بنویسند.»

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود از برخورد‌های صورت گرفته با برخی معترضان سیاسی کشته شده هم‌چون ستار بهشتی و هاله سحابی انتقاد کرده و از عاملان این قتل‌ها خواسته از مردم عذرخواهی کنند.

این نماینده مجلس حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی را نیز قابل دوام ندانسته و هشدار داده «اگر یکی از این دو نفر از دنیا برود غده چرکینی در کشور ایجاد می‌شود که در آینده مشکل‌ساز خواهد شد.»

مطهری درخواست «توبه» موسوی و کروبی را تفکری «غلط» دانسته و افزوده «نمی‌شود که فرصت حرف زدن به کسی ندهیم و بگوییم توبه کنید.»

وی اضافه کرده «اگر آن‌ها {موسوی و کروبی} جرمی کرده‌اند و لازم است محاکمه شوند و اگر در ماه‌های اول فتنه این کار شده بود بسیار بهتر بود.»

مطهری در بخش دیگری از سخنان خود به برخورد‌های صورت گرفته با افرادی مثل مصطفی تاج‌زاده و بهزاد نبوی و سایر زندانیان سیاسی در سال ۸۸ هم اعتراض کرده است.

این نماینده مجلس همچنین از اجرای احکام اسلامی مثل قصاص در ایران دفاع کرده و گفته جمهوری اسلامی زیر بار توقف این احکام نخواهد رفت.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.