دوشنبه 20th ژانویه 2014 , ساعت: 02:01کد مطلب : 58318 نسخه قابل چاپ
احمد توکلی:

با رهبری نگرانی هایم را در مورد توافق نامه ژنو مطرح خواهم کرد

احمد توکلی با انتقاد از تفاهم‌نامه ژنو و حسن روحانی گفت مقام‌های نظام نمی‌توانند درباره مفاد این تفاهم‌نامه اظهار‌نظر کنند و مواضع رئیس جمهوری با روحیه نمایندگان «سازگار» نیست.

به گزارش دیگربان  آقای توکلی در جلسه علنی روز دوشنبه (۳۰ دی) مجلس گفته درباره تفاهم‌نامه ژنو «نگرانی‌هایی» دارد که تنها با آقای علی خامنه‌ای آن‌ها را در میان خواهد گذاشت.

وی افزوده «ما مسئولان نظام نباید و نمی‌توانیم نظرات خود را نسبت به این متون {سند ژنو} علنی ابراز کنیم چراکه ممکن است مستند طرف مقابل ما قرار بگیرد و به مسائل کشور لطمه بخورد.»

تفاهم‌نامه ژنو که امروز نخستین روز اجرای آن است با انتقاد و مخالفت بسیاری از محافظه‌کاران تندرو مواجه شده٬ به طوری که از این تفاهم‌نامه با عنوان قرارداد «ترکمنچای» نام می‌برند.

برخی نمایندگان مجلس عضو «جبهه پایداری» نیز در هفته‌های اخیر دولت حسن روحانی را به بستن فضای انتقاد از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کرده‌اند.

این دسته از نمایندگان که گقته می‌شود تعداد آن‌ها ۸۰ نفر است در چهار ماه اخیر صد‌ها تذکر به وزرای کابینه داده‌اند. آقای روحانی نیز گفته از این تذکر‌ها و کارت‌های زرد‌ واهمه‌ای ندارد.

احمد توکلی با اظهار تعجب از این سخن روحانی گفته «تضعیف مجلس زمینه‌سازی برای دیکتاتوری است.»

توکلی همچنین اضافه کرده که برخی مواضع رئیس جمهوری و مشاوران وی «ضد دموکراسی» است.

0

حوزه :
برچسب ها :
 1. سلام بر وطنم

  ما مسئولان نظام؟؟!!!!!!!!! شما از کی با صد هزار رای ( البته به قول خودتون ) در شهر هشت میلیونی جزئ مسوولان نظام شدی؟؟؟؟

  0
 2. ناشناس

  haha, rast migi

  0
 3. حمید

  اقای توکلی با کدام دانش خود ، از این متون دریافتهایی داشته که میخواهد با خامنه ای در میان بگذارد ؟ این بازی که دولت و رهبر به راه انداخته اند ، تلاش ، البته بیهوده ایست ، برای حفظ پرستیژ استکبارستیزی رهبر مسلمانان جهان .

  0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.