دوشنبه 15th آوریل 2013 , ساعت: 04:04کد مطلب : 41612 نسخه قابل چاپ
فرمانده نیروی انتظامی هم به صف مخالفان پیوست

با برگزاری مراسم در ورزشگاه آزادی مخالفیم

رییس پلیس کشور صبح امروز در موضع گیری آشکار به مخالفت با برگزاری مراسم تجلیل از خادمان نوروزی در ورزشگاه صد هزار نفری ازادی پرداخت و گفت: «نیروی انتظامی با برگزاری این مراسم در این سطح موافق نبوده و پیشنهاد می‌گردد مانند سالهای گذشته در یک سطح محدود از خادمین ستاد تسهیلات نوروزی قدردانی شود.»

به گزارش فرارو، برگزاری مراسمی بزرگ با عنوان تقدیر از خادمان نوروزی در ورزشگاه صد هزار نفری آزادی تهران واکنش های فراوانی را در پی داشته است. منتقدان این مراسم معتقدند که هدف دولت از برگزاری آن انتخاباتی است.

اما صبح امروز سردار احمدی مقدم فرمانده ناجا در اقدامی نادر به مخالفت با برگزاری این مراسم پرداخت. وی ضمن تقدیر از “عنایت ویژه دولت به خادمین ستاد تسهیلات نوروزی”گفت: «درخصوص مراسم مذکور با توجه به امکانات محدود خدماتی، بهداشتی و رفاهی ورزشگاه آزادی و همچنین حضور قشرهای مختلف سنی به نظر می‌رسد مشکلات زیادی برای مسئولین ایجاد گردد.»

رییس پلیس با بیان این که از سوی دیگر این نگرانی وجود دارد که برگزاری این مراسم بهانه‌ای به دست گروه‌های رقیب سیاسی برای ناسالم جلوه‌دادن روند انتخابات ریاست جمهوری را بدهد، تاکید کرد: «پیامدهای سیاسی این مراسم می‌تواند آغازگر یک سری مسائل و مشکلات در فضای انتخاباتی کشور شده و مطمئناً در تحقق شعار حماسه سیاسی تأثیر منفی خواهد داشت و اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کند.»

احمدی‌مقدم گفت: «همچنین صرف مبالغ گزاف برای اجرای این مراسم با حماسه اقتصادی نیز منافات دارد و به همین دلیل نیروی انتظامی با برگزاری این مراسم در این سطح موافق نبوده و پیشنهاد می‌ شود مانند سالهای گذشته در یک سطح محدود از خادمین ستاد تسهیلات نوروزی قدردانی و صرفه‌جوئی حاصل از این را صرف ارائه خدمات بیشتر در حوزه‌های مرتبط و خصوصاً پیشگیری از حوادث رانندگی گردد.»

احمدی مقدم در شرایطی آشکارا در برابر یک مراسم دولتی موضع می گیرد که روز گذشته آیت الله مکارم شیرازی نیز به مخالفت شدید با برگزاری جشن ورزشگاه آزادی پرداخت.

این مرجع تقلید در مراسم سوگواری حضرت فاطمه (س) در مدرسه امیرالمومنین ع) با اشاره به اخبار منتشرشده در رسانه‌ها مبنی بر این‌که دولت قصد برگزاری مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی را دارد، گفت: «این عنوان خنده‌داری است که برای این همایش برگزیده‌اند.»

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با انتقاد شدید از اقدامات انتخاباتی دستگاه اجرایی در وضعیت موجود اقتصادی کشور گفت: «مراسمی که از تمام نقاط کشور، دانشجویان و کارمندان را جمع می‌کنند تا در یک میتینگ انتخاباتی شرکت کنند چه دردی از مردم دوا می‌کند.»

وی با بیان این‌که این‌گونه اقدامات که بالغ بر صدها‌میلیون تومان از بیت‌المال باید برای آن هزینه می‌شود، یک خیانت است، تصریح کرد: «چرا به مردم دروغ می‌گویید، آشکارا بگویید این یک میتینگ انتخاباتی است و مسائل را برای مردم روشن کنید.»

اواخر هفته گذشته یکی از سایت های خبری حامی دولت در گزارشی اعلام کرد که طبق برنامه ریزی صورت گرفته از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، این میتینگ در روز پنج‌شنبه ۲۹/۱/۹۲ در محل استادیوم آزادی با حضور بیش از یکصد هزار نفر از اعضای سازمان‌ها و دستگاه های مختلف سراسر کشور تحت عنوان جشن و مراسم تقدیر از دست اندر کاران سفرهای نوروزی برگزار خواهد شد.

براساس گزارش “رجانیوز” برای پر کردن ورزشگاه بزرگ آزادی، برای تمام استانها و سازمان‌ها سهمیه مشخص شده است. در همین حال این سایت از هزینه های هنگفت برای برگزاری این مراسم خبر داده بود.

پس از اوج گیری شایعات میتینگ دولتی ها در آزادی بسیاری از نمایندگان مجلس شایبه انتخاباتی بودن این مراسم را مطرح کرده اند. حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: «هر گونه سوء استفاده از امکانات بیت‌المال برای اهداف سیاسی، جناحی و انتخاباتی توسط هر کسی که باشد خلاف قانون و شرع و با بازخورد منفی مردم همراه خواهد بود.» وی تاکید کرد که تمام نشانه‌ها قرار از میتینگ سیاسی دارد.

پیش از این برخی رسانه های از اجرای حبیب در جشن ورزشگاه آزادی خبر داده بودند که این اخبار توسط مسئولان برگزاری جشن تکذیب شد.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.