سه‌شنبه 16th آوریل 2013 , ساعت: 09:04کد مطلب : 41686 نسخه قابل چاپ
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه:

با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بنزین ۲۵۰۰ تومان می‌شود و قیمت‌ها۲۶ درصد افزایش می‌یابد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در موافقت با رد کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق گفت: در صورت اجرای فاز دوم قانون هدفمندی قیمت حامل های انرژی باید افزایش یابد یعنی بنزین لیتری ۲۵۰۰ تومان خواهد شد و قیمت کالاها حدود ۲۶ درصد افزایش می یابد.

به گزارش مهر، در جلسه بررسی علل رد کلیات لایه بودجه در کمیسیون تلفیق غلامرضا کاتب به عنوان موافق رد کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس گفت: در سال ۹۱ کل بودجه ۱۴۴ هزار میلیارد تومان بود اما عملکرد واقعی بودجه ۱۰۵ هزار میلیارد تومان بود دولت باید رویکردی واقع گرایانه نسبت به بودجه داشته باشد.

 

نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در لایحه بودجه نرخ رشد اقتصادی را صفر پیش بینی کرده اما مرکز پژوهش ها آن را منفی پیش بینی کرده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۲ تورم زا است گفت: از سال ۸۹ وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی افزایش یافته و به تبع نرخ رشد اقتصادی کاهش و نرخ تورم و بیکاری افزایش یافته است.

وی همچنین وجود ۹۰ هزار پروژه نیمه تمام استانی و ۲۰ هزار پروژه ملی نیمه تمام را از مشکلات اصلی سال ۹۲ خواند و نسبت به عدم توجه دولت به این پروژه ها انتقاد کرد.

کاتب ادامه داد: با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها سهم خانوار از درآمدهای حاصل از آزادسازی نرخ حامل های انرژی بر اساس پیش بینی دولت باید ۷۵ درصد افزایش یابد.

وی گفت: به عبارتی دیگر قیمت حامل های انرژی برای تحقق درآمد ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت از آزادسازی قیمت ها باید افزایش یابد یعنی نرخ بنزین ۲۵۰۰ تومان خواهد بود و قیمت ها حدود ۲۶ درصد افزایش می یابد.


حوزه :
  1. محمود

    “دولت در لایحه بودجه نرخ رشد اقتصادی را صفر پیش بینی کرده اما مرکز پژوهش ها آن را منفی پیش بینی کرده است.”
    پس از رسیدن به قله های اوج ، قدری استراحت لازم است !!.

  2. پخمه

    نگران نباشید،اجراء کنید و مطمئن باشید ملت ، هم حماسه سیاسی خواهد کرد و هم حماسه اقتصادی!!!از قدیم گفته اند:”تا احمق در جهان است مفلس در نمی ماند”

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.