دوشنبه 28th ژانویه 2013 , ساعت: 04:01کد مطلب : 35549 نسخه قابل چاپ
فشار به روزنامه نگاران و سایت های داخل کشور همچنان ادامه دارد

بازداشت کیوان مهرگان و حسین یاغچی

بازداشت روزنامه نگاران و فشار بر رسانه هها داخل کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش منابع خبری بعد از حمله دیروز نیروهای امنیتی به روزنامه های شرق، آرمان، اعتماد ، بهار و هفته نامه آسمان و بازداشت روزنامه نگاران اصلاح طلب امروز هم کیوان مهرگان روزنامه نگار سابق شرق و حسین یاغچی به جمع بازداشت شدگان اضافه شدند.

این در حالی است که در کنار بازداشت این روزنامه نگاران فشارها بر رسانه ها  نیز افزایش یافته است. سایت بازتاب بعد از حمله سنگین سایبری نیروهای امنیتی سرانجام موفق شد به فعالیت خود ادامه دهد.

سایت تابناک نزدیک به محسن رضایی به بهانه انتشار کامنت های غیراخلاقی مسدود شد.

سایت تاریخ ایرانی فیلتر شد و سایت بهار نیوز نیز با دریافت اخطار مجبور به خود سانسوری شده است.

این فشارها در حالی است که معمولا با نزدیک شدن به فضای انتخابات برخوردهای امنیتی تا حدودی کاهش می یابد اما این بار بر عکس ادوار گذشته فشار بر روزنامه نگاران به صورت عجیبی افزایش یافته است.

هنوز دادستانی در مورد علت بازداشت روزنامه نگاران اصلاح طلب توضیح نداده است اما سایت های وابسته به نهادهای امنیتی از جمله فارس در خبرهایی به نقل از منابع آگاه مدعی شده اند آنها با رسانه های غربی و ضد انقلاب در ارتباط بوده اند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.