جمعه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۰:۰۶کد مطلب : 24017 نسخه قابل چاپ
در منطقه سردشت رخ داد

بازداشت پنج شهروند کرد توسط اداره‌ اطلاعات

در چند روز گذشته ۵ نفر از اهالی روستای “سنجوی” در منطقه‌ی آلان از توابع سردشت، توسط نیروهای امنیتی اداره‌ اطلاعات بازداشت گردیدند.

به گزارش سایت کردپا این بازداشت شدگان، نوزاد احمدی فرزند شریف – محمد رسولی – صالح اسماعیلی فرزند عبدالله – آوات الیاسی فرزند صالح و کاوه محمد پوریان فرزند میرزا هستند که پس از بازداشت به اداره اطلاعات شهر ارومیه و سپس به زندان ارومیه منتقل شده‌اند.

محل نگهداری این بازداشت‌شدگان از سوی اداره اطلاعات به خانواده آنها اعلام شده، اما خانواده بازداشت شدگان تا کنون صحت آن را تایید نکرده‌اند.

به گفته ساکنین محلی و به طور معمول روستای سنجوی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داشته و عبور و مرور به این روستا از سوی نیروهای نظامی سپاه پاسداران کنترل می‌گردد. این کنترل حتی برای ساکنین روستا نیز اعمال می‌شود و در هنگام تردد اهالی منطقه حتما باید کارت ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.

با استناد به آمار، از آغاز سال جاری تا کنون قریب به ٢٠٠ نفر از شهروندان کرد در نقاط مختلف مناطق کردنشین ایران و با اتهامات سیاسی و فرهنگی از سوی نهادهای امنیتی  جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.