یکشنبه 2nd مارس 2014 , ساعت: 04:03کد مطلب : 60698 نسخه قابل چاپ

بازجویی اطلاعات سپاه از سراج میردامادی به اتهام براندازی نظام

سراج الدین میردامادی فعال سیاسی اصلاح طلب و روزنامه نگار در صفحه فیس بوک خود خبر داده است توسط نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران بازجویی شده است.

میردامادی که مدتی است در ایران به سر می برد و ممنوع الخروج شده توضیح داده سپاه اصرار دارد وی را به اتهام براندازی بازجویی کند.

خاطرنشان می شود اخیرا فشار سپاه پاسداران بر فعالان سیاسی و مدنی افزایش یافته است.

متن کامل اظهارات میردامادی در صفحه فیس بوکش به شرح زیر است:

“امروز به شعبه دوم بازپرسی دادسرای شهید مقدس اوین رفتم و پرونده ام را بصورت کامل مطالعه کردم.

دو نفر کارشناس از سپاه مرا به ساختمان دیگری در محوطه اوین جنب دادسرا بردند سه ساعت بازجویی شدم و از فردا صبح بازجویی هایم با سپاه ادامه خواهد داشت.

سپاه در گردش کار بر ایراد اتهام «اجتماع و تبانی برای براندازی نظام » اصرار دارد و مستنداتش این چهار مورد است ۱- شرکت در نشست ستارگان خرداد (به عنوان مستمع) ۲- کار در رادیو زمانه ۳- امضای نامه های دسته جمعی به مجامع بین المللی در خصوص وضعیت ناگوار زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران و اعتراض به حصر خانگی رهبران جنبش سبز ۴- همکاری با تلویزیون رسا”


حوزه :
 1. محمود

  هیچ یک از نهادهای انقلابی کشور بیش از سپاه از میزان اقتدار نظام مقدس ما با خبر نیست ، زیرا که هم تنها مایه قوت قلب نظام مقدس است و هم امام راحل عظیم الشان فرموده اند “اگر سپاه نبود ، ایران هم نبود” . از همین جهت نیز برادران عزیز ما در سپاه وسربازان امام زمان ، حتی در طول روز هم کابوس براندازی می بینند و هر رنگی به غیر از رنگ سیاه هم ، انقلاب رنگی را برای آنان تداعی میکند . بعید نیست که حساسیت آنان نسبت به پوشیدن لباس رنگین از سوی زنان نیز از همین اقتداری باشد که اخیرا خود نظام هم به عمق آن پی برده و به نرمش افتاده است . بنابراین طبیعی است که برادران عزیز به هر تنابنده ای که دم چنگ آنان افتاد ، اتهام براندازی را تفهیم کنند . دلیل آنان برای تفهیم این اتهام هم این تصور است که ، کدام آدم عاقلی در این کشور وجود دارد که ارزوی برافتادن این نظام مقدس را در دل نداشته باشد . اگر از حق نگذریم ، دلیل محکمه پسندی هم هست .

 2. محمود

  سر در نیاوردم این ۴ اتهام چه ربطی به براندازی دارد؟ براندازی یعنی اقدام مسلحانه یا دعوت مردم به براندازی که در این ۴ اتهام چنین چیزی نیست. اتهام براندازی بیشتر به شوخی می ماند یا آنکه نظام را آن قدر شل و ول می دانند که با این اقدامات براندازی شود که البته این دیگر نظری است که خودشان سر در می آورند و لاغیر.

 3. azadie rousi

  هم اکنون برژینسکی در برنامه فرید زکریا گفت باید ضمن اینکه در انظار عمومی روسیه را تشویق میکنیم به همراهی و کمک برای ساختن آینده اوکراین باید پنهانی به آنها پیامی محکم و سخت فرستاد و در مورد عاقبت کار برای آنها روشن کرد که ما چه خواهیم کرد . او حتا معتقد است که باید اقدام نظامی در چارچوب ناتو را هم در صورت ادامه وضعیت بحرانی در نظر داشته باشیم . او تاکید کرد اگر چنین نکنیم چند سال بعد ممکن است با همان اوضاع در سالهای قبل از جنگ جهانی روبرو شویم و برای همیشه متاسف باشیم که چرا کاری نکردیم . او بسیار محکم و صریح با بازی پوتین در کریمه برخورد کرد .
  مادلین آلبرایت مثل کری معتقد به استفاده از ابزارهای اقتصادی است مگر اینکه اوضاع کاملا بحرانی شود
  هر دوی آنها اقدامات او را با آغاز هیتلر مقایسه کردند
  اینها دموکرات ها هستند . علاقه ای به جنگ و تنش ندارند
  شما تصور کنید در جناح جمهوری خواهان که در صورت تداوم وضع کنونی انتخاب آنها در دور بعد تضمین شده است چه میگذرد .
  حرکت استعمارگرانه قرن ١٩ پوتین و ادعاهای مسخره بر اساس مهاجر و زبان و …. او که با قوانین بین المللی کاملا تضاد دارد اولین اثرش که هم اکنون د ر اظهارات آلمانی ها هویدا است , از هم پاشیدگی اروپا است که اخیرا منتقد امریکا بودند .
  بازگشت آمریکایی ها به رهبری غرب از اولین نتایج مسلم این اقدام پوتین است
  در مقابل استفان کوهن از دانشگاه پرینستون (مرکز مطالعات روسیه )که اظهارات او در مورد ج ا هم عجیب و غریب و گاهی جانبدارانه به نفع آنها است , سعی کرد مقایسه او با هیتلر را به این دلیل که او با جامعه یهودیان رفتارش خصمانه نیست رد کند .
  او هم حاضر نشد حتا پوتین را تا سرحد گورباچف و یلتسین میانه رو بنامد . اما در یک اظهار نظر دو پهلو او را ملایمترین دیکتاتوردر روسیه ! نامید .
  فرید در پاسخ به او لشگر کشی روسیه را که هیچ دلیلی ندارد مگر برای امپریالیسم نو به او یاد آور شد
  پاسخ اوبسیار کودکانه بود
  میپرسد اگر کبک یا کانادا بخواهد با روسیه رابطه اقتصادی برقرار کند آیا امریکا ساکت مینشیند ؟
  فرید فورا او را اصلاح کرد
  “من مطمئن هستم که امریکا به کانادا لشگر نخواهد کشید !”
  اینها را گفتم تا بدانید امریکا کشور آزادی است , بزرگ هم هست . در ان افراد بسته به وابستگی سیاسی شان نظرات متفاوتی دارند . نمی توانید با صرف نقل قول از یک فرد بدون نگاه کردن به خط سیاسی او نظر او را نظر امریکا بنامید . از باهوش ترین تا احمق ترین افراد آنجا هستند . انها هم کسانی دارند که مثل برخی در کشور خودمان از دیدن سا ده ترین حقایق تاریخی عاجزند . کسانی هم هستند که برای کشورهای دیگر جاسوسی میکنند . برخی دشمن امریکا هستند . برخی حتا ممکن است اعما ل تروریست ها را توجیه تاکتیکی کنند .
  مثل روسیه و کوبا و کره شمالی نیست که فقط یک فکر رسمی و گروه های رسمی اجازه اظهار نظر داشته باشند و مخالف را زندان بیندازند با اتهامات واهی !
  امروز در خارکف و روسیه مردم علیه جنگ افروزی پوتین به میدان آمدند اما پوتین آنها را دستگیر و زندان کرد و مورد ضرب و شتم قرار داد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.