چهارشنبه ۲۹ام مرداد ۱۳۹۳ , ساعت: ۱۰:۰۵کد مطلب : 66237 نسخه قابل چاپ
کامران دانشجو:

این مظلومیت نظام است بعد از ۳۰ سال باید توضیح دهم که چرا می‌گویم مینی‌بوس دختر و پسر‌ها جدا شود!

کامران دانشجو٬ وزیر علوم دولت دهم گفته «مشکل» دانشگاه‌های ایران این است که در شکل و محتوا از غرب «کپی‌برداری» شده و به همین دلیل غرب از راه‌اندازی دانشگاه در «ده‌کوره‌های ایران» هم خوشحال می‌شود و وی در زمان وزارت خود دستور جداسازی مینی‌بوس دختران و پسران دانشجو را داده بود.

به گزارش دیگربان  دانشجو این اظهارات را در تازه‌ترین شماره نشریه ” رمز عبور” مطرح کرده است.

مهم‌ترین گزاره‌های این گفتگو:

● عده‌ای می‌خواهند بگویند انقلاب سال ۵۷ اتفاق افتاد، دیگر تمام شده است به خانه‌هایتان بروید. دولت موقت که آمده بود این را می‌گفتند اما انقلاب امر مستمری است.

● مشکل آنجایی پیدا می‌شود که عده‌ای می‌خواهند ارزش‌های لیبرال دموکراسی یا مکاتب دیگر را در بخشی از ایده‌ها، جایگزین ارزش‌های دینی کنند.

● نمی‌شود در حوزه نظر اسلامی و انقلابی باشیم و در حوزه عمل لیبرالی و سکولار عمل کنیم.

● الان عده‌ای ما را به سمت این می‌برند که در حوزه نظری اسلامی و در حوزه عمل به سراغ سکولاریزم برویم. خصوصاً در دانشگاه‌ها به بهانه نخبگی چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

● نمی‌شود که ما با فریاد مرگ بر امریکا انقلاب کنیم و حالا در حوزه عمل بگوییم امریکا دوست ماست. ما در کلام به امریکا اعتماد نکنیم ولی در عمل اعتماد کنیم؟

● ببینید به جهان خندیدن ایرادی ندارد اما به خودمان خندیدن ایراد دارد. ما خودمان را نباید تمسخر کنیم.

● تعریف من از اختلاط، روابط دختر و پسر به سبک غربی است و ما باید جلوی آن را بگیریم. حالا شهرداری چنین کاری کرده، چرا عدهای ایراد می‌گیرند.

● ریشه مشکلات ما در دانشگاه این است که دانشگاه ما کپی شده دانشگاه غرب است. دانشگاه ما چه از نظر بعد شکلی و چه از نظر بُعد محتوایی مقلد غرب است.

● {زمانی که وزیر علوم بودم} از دانشگاهی می‌خواستند دانشجویان را به خوابگاه ببرند، من آمدم گفتم: «مینی‌بوس خواهران و برادران را جدا کنید.» بعد از من برای این کار دلیل می‌خواستند.

● این مظلومیت نظام است که من بعد از ۳۰ سال باید توضیح دهم که چرا می‌گویم مینی‌بوس دختر و پسر‌ها جدا شود.

● من فرد سکولار را از فرد دیندار بر‌تر نمی‌دانم و حتماً پایین‌تر می‌دانم، نگاهم این طور است.

● به نظر من اصلاً انقلاب فرهنگی صورت نگرفته است. مگر وقتی ما روی یک کتاب بسم‌الله بزنیم، انقلاب فرهنگی صورت می‌گیرد؟

● می‌گفتید ۱۰۰ روزه معیشت مردم را درست می‌کنیم، شما حتی نمی‌توانید شورای رقابت خودتان را کنترل کنید. هشت عضو آن به انتخاب اعضای هیأت دولت است.

● قیمت آب، برق، میوه و لبنیات رفت بالا اما می‌گویند تورم کاهش پیدا کرده. قیمت میوه دو برابر شده، دیگر قبوض آب و برق که دولتی است اما همه بالا رفته و می‌رود.

● الان دیگر واضح است که کار دولت‌های ضعیف، خراب کردن دولت قبلی است. کار آدم‌های ضعیف، خراب کردن کار آدم‌های قوی است وگرنه که آدم‌های قوی کار خودشان را ارائه می‌کنند.

● در زمان من {در وزارت علوم} دانشجو‌ها از دو میلیون به چهار میلیون و عضو هیأت علمی از ۴۶ هزار به ۶۵ هزار نفر رسید.

● نمی‌شود سه هزار بورسیه را بیسواد دانست. می‌گویند این‌ها بیسواد هستند و مسیر را طی نکردند.

● غرب اصلاً از گسترش دانشگاه‌های کپی‌برداری شده و مقلد غرب ناراحت نیست. ما با پول خودمان ترویج فرهنگ غرب می‌کنیم. به همین دلیل اگر شما در هر ده‌کورهای دانشگاه بزنید، غرب خوشحال می‌شود.

● کسی که می‌خواهد به دنبال دانشگاه اسلامی ایرانی باشد، باید لباسی آهنین بپوشد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.