دوشنبه 11th مارس 2013 , ساعت: 04:03کد مطلب : 39099 نسخه قابل چاپ
ادامه انتقادهای محمد یزدی از محمود احمدی نژاد

این مسخره بازی‌ها چه بود در مراسم درگذشت چاوز انجام شد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اتفاقات صورت گرفته در مراسم تشییع رئیس جمهور ونزوئلا، ‌ با اشاره به نصیحت مشفقانه از طرف جامعه مدرسین به رئیس دولت  در ارتباط با پیام تسلیت به مناسبت درگذشت هوگو چاوز اظهار کرد: در این نصیحت آمده بود که معلومات شما نسبت به برخی مسائل مذهبی محدود است و در این مسائل نباید دخالت صورت گیرد.

وی افزود: این خواسته‌ای بود که اعضای جامعه مدرسین نسبت به انجام آن تصمیم‌گیری کرده بودند و پیشنهادات دیگری هم مطرح بود و سرانجام این نصیحت مشفقانه در قالب مصاحبه‌ای صورت گرفت.

یزدی  با بیان اینکه امروز از جانب خودم و به عنوان یک طلبه و مسلمان تذکری برادرانه می‌خواهم بدهم، گفت: رئیس جمهور کشوری مسلمان و ۷۵ میلیونی که مورد توجه و احترام دنیا قرار گرفته باید عزت نظام و موقعیت خود را در نظر بگیرد.

این روحانی تندرو  ادامه داد: به یقین تعبیر «شهید» خلاف بوده و با فرهنگ اسلامی نمی‌خواند؛ این تعبیر بدون دلیل صورت گرفته و پس از آن هم مسخره بازی‌هایی در مراسم درگذشت انجام شد.

یزدی خطاب به احمدی‌نژاد گفت: اگر مقام معظم رهبری بر تابوت یک فرمانده شهید عالی مقام و با ارزش نظام اسلامی بوسه می‌زند، دیگر نباید این‌گونه باشد که بر تابوت چنین انسانی بوسه بزنند؛ عرف دیپلماتیک و روابط بین‌الملل اگر ایجاب می‌کرد که در مراسم شرکت کنید، دیگر اینگونه اقدامات معنایی ندارد.

وی برخورد احمدی‌نژاد با مادر هوگو چاوز را مورد توجه قرار داد و افزود: من کاری به شرع، حلال و حرام و جایز و غیر جایز بودن آن ندارم که آن فرد پیرزن است؛ این توجیهات را کاری ندارم، اما عزت یک رئیس جمهور را باید حفظ کرد.شما رئیس جمهور یک کشور اسلامی هستید، دست زدن و بغل کردن در یک مراسم رسمی چه معنایی دارد؟ این وضع بسیار بدی است.

یزدی با اشاره به توجیهات صورت گرفته توسط معاون رئیس دولت دهم پس از این عمل گفت: آقای میرتاج‌الدینی که در عکس و فیلم هم بوده، من به او هم نصیحت می‌کنم، شما که یک عمامه به سر هستید و لباس روحانیت بر تن کرده‌اید، چرا این کار را می‌کنید؟ اگر برای ارشاد و هدایت رئیس جمهور رفته‌اید، باید همین کار را انجام دهید نه اینکه کاری که صورت گرفته را تکذیب کنید.

وی ادامه داد: نباید توجیه‌گر اینگونه کارهای نامناسب بود که در شأن یک رئیس جمهور کشور اسلامی نیست. این تذکر را از طرف خودم دادم و می‌خواهم این تذکر به گوش رئیس جمهور برسد، امیدواریم خداوند همه ما را از شرّ نفس حفظ کند.


  1. شیرازی

    انشا الله در تشیع جنازه تو و خامنه ای هم اجرا خواهد شد

  2. ناظر

    وقتی رئیس جمهور ام القرا که طبق قانون و تشخیص شورای البته محترم نگهبان رجل سیاسی مذهبی است ، معلوماتش نسبت به دین خود محدود است ، تکلیف ما امت همیشه در صحنه معلوم است . امام ما چگونه به این امت بی اطلاع از دین افتخار کند . بیخود نیست که مرتب توی سر امت میزند .
    دین اسلام برای جامعه مدرسین نازل شده است و ولاغیر . حیف که اقای یزدی هزار و چهار صد و اندی سال قبل حضور نداشت تا خداوند به جای محمد امی ایشان را مبعوث کند ، هرچند که امروز خودش خودش را مبعوث کرده است و زورش هم بیش از پیامبری است که در کوچه خاکستر روی سرش میریختند . از قدیم هم گفته اند ، الحق لمن غلب ، که تعبیر امروزش میشود ، حق از لوله تفنگ و حلقوم یزدی خارج میشود .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.