جمعه 12th آوریل 2013 , ساعت: 02:04کد مطلب : 41382 نسخه قابل چاپ

ایران رسما نامزد میزبانی جام ملت‌های آسیا شد

کنفدراسیون فوتبال اسیا اسامی نامزدهای میزبانی جام ملتهای آسیا را اعلام کرد.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ ۱۱ کشور برای میزبانی بازی های آسیایی ۲۰۱۱ رقابت می کنند که یکی از این کشورها ، ایران است.
با اضافه شدن مالزی به کشورهایی که پیش از این خود را نامزد میزبانی برگزاری جام ملتهای آسیا کرده اند، تعداد این کشورها به یازده رسید.
کشورهای ایران، بحرین، چین، کویت، لبنان، میانمار، عمان، عربستان، پیش از این نامزد برگزاری جام ملتهای آسیا شده بودند.

ایران پیش از این و در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی میزبانی بازی ها را بر عهده داشته اما بعد از انقلاب اسلامی تنها یکبار مسئولان ورزش کشور به طور جدی در پی کسب میزبانی جام ملتها بودند. در سال ۲۰۰۰ ایران در زمان صفایی فراهانی فاصله کمی تا میزبانی بازی ها داشت اما عدم حمایت کامل زیرساختی از فدراسیون فوتبال در آن سال ها سبب شد تا میزبانی بازی ها به لبنان داده شود.

این بار در شرایطی ایران میزبان این بازی ها شده که علی کفاشیان ریئیس فدراسیون فوتبال ادعا دارد ، کشورمان شانسی بالا برای رسیدن به میزبانی دارد. اما او که خود با مجوزی تاریخ گذشته ریاست فوتبال را تا پایان بازی های انتخابی جام جهانی بر عهده دارد ، بعید است که بتواند همه مجوز های لازم برای میزبانی را در کمتر از ۶ ماه به تشکیلات فوتبال آسیا ارائه کند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده میزبان رقابتهای سال ۲۰۱۹ سال آینده معرفی خواهد شد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.