سه‌شنبه 8th اکتبر 2013 , ساعت: 09:10کد مطلب : 52799 نسخه قابل چاپ
بانک جهانی اعلام کرد

ایران در جهان از لحاظ تورم در مقام چهارم قرار دارد

بانک‌جهانی در جدیدترین گزارش خود با بررسی متوسط نرخ تورم در ۱۳۳ کشور طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اعلام کرد ایران با تورم ۲۳.۹درصدی در رتبه چهارم جهان قرار گرفته و فقط بلاروس، سودان جنوبی و اتیوپی تورمی بیشتر از ایران در این مدت داشته‌اند.

به گزارش تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «گزارش توسعه جهانی ۲۰۱۴» متوسط نرخ تورم ۱۳۳ کشور جهان از جمله ایران طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ را مورد بررسی قرار داده و به رده‌بندی کشورها از این نظر پرداخته است.

این نهاد بین المللی متوسط نرخ تورم ایران در فاصله سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ را ۲۳٫۹ درصد اعلام کرد و ایران را در رتبه ۴ جهان از این نظر قرار داده است.

بلاروس بالاترین نرخ تورم جهان در این دوره را داشته است. متوسط نرخ تورم بلاروس در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بالغ بر ۵۶٫۲ درصد اعلام شده که بالاترین رقم در میان کشورهای جهان است.

پس از این کشور،‌ کشور تازه‌تأسیس سودان جنوبی با تورم ۴۷٫۳ درصدی در رتبه دوم و اتیوپی با تورم ۲۸٫۲ درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته‌اند. ونزوئلا نیز با تورم ۲۳٫۶ درصدی پس از ایران پنجمین کشور دارای تورم بالا در جهان طی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ شناخته شده است.

بر اساس این گزارش دو کشور ژاپن و سوئد در این دوره تورم منفی داشته‌اند. متوسط تورم ژاپن و سوئد در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ منفی ۰٫۲ اعلام شده است.

متوسط تورم در برخی کشورهای دیگر در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ عبارت است از: افغانستان ۶٫۲ درصد،‌ آنگولا ۱۱٫۹ درصد، اتریش ۲٫۹ درصد،‌ برزیل ۶ درصد،‌ چین ۴ درصد،‌ مصر ۸٫۶ درصد، فرانسه ۲ درصد،‌ آلمان ۲ درصد،‌ هند ۹٫۱ درصد،‌ لیبی ۱۰٫۷ درصد،‌ نیجریه ۱۱٫۵ درصد‌، پاکستان ۱۰٫۸ درصد، روسیه ۶٫۷ درصد،‌ عربستان ۴٫۷ درصد،‌ ترکیه ۷٫۷ درصد، امارات ۰٫۹ درصد، انگلیس ۳٫۷ درصد و آمریکا ۲٫۶ درصد.

 


حوزه :
برچسب ها :
  1. احمد

    حیف که دوره ریاست محدود به دو دوره است و الهام هم شده که رای مردم حق الناس است ، والا به یمن بصیرت اکنون در نک قله اوج و در مقام اول قرار داشتیم .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.