پنج‌شنبه 14th آگوست 2014 , ساعت: 04:08کد مطلب : 65971 نسخه قابل چاپ
مصطفی پورمحمدی:

ایران به رای پرونده کرسنت اعتراض خواهد کرد

مصطفی پورمحمدی٬ وزیر دادگستری اعلام کرده ایران به رای دادگاه «لاهه» درباره پرونده «کرسنت» اعتراض خواهد کرد.

آقای پور محمدی  روز پنجشنبه (۲۳ امرداد) گفته «امکان واخواهی در این پرونده وجود دارد و این پرونده در مرحله ابتدایی است و ما در حال پیگیری هستیم.»

به گزارش دیگربان وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه براساس رای دادگاه «لاهه» ایران باید ۱۸ میلیارد دلار جریمه بپردازد هم گفته «درباره مبلغ نیز حرفی نمی‌زنیم.»

۲۱ امرداد نیز بیژن زنگنه، وزیر نفت گفته بود از رای دادگاه «لاهه» درباره پرونده «کرسنت» مطلع است٬ اما نمی‌تواند درباره آن چیزی بگوید.

وی از مرکز خدمات حقوق بین‌الملل نهاد ریاست جمهوری به عنوان مرجع اطلاع‌رسانی درباره این پرونده نام برده و اضافه کرده این مرکز بزودی در این‌ زمینه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

شرکت «دانا گاز» به عنوان شرکت مادر «کرسنت پترولیوم» چند روز پیش به طور رسمی اعلام کرد دادگاه «لاهه» در این پرونده به نفع این شرکت رای صادر کرده است.

این شرکت اعلام کرده براساس این رای «قرارداد ۲۵ ساله شرکت کرسنت پترولیوم با شرکت ملی نفت ایران به قوت خود باقی است و برای هردو طرف لازم الاجرا است.»

«کرسنت» قراردادی است بین شرکت اماراتی «کرسنت پترولیوم» با شرکت ملی نفت ایران که سال ۱۳۸۱ در زمان تصدی بیژن زنگنه بر وزارت نفت منعقد شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.