سه‌شنبه 7th آگوست 2012 , ساعت: 10:08کد مطلب : 19139 نسخه قابل چاپ
قاسم ابراهیمی با مدال طلای خود کشتی فرنگی ایران را قهرمان المپیک کرد

ایران سرشار از غرور شد

نماینده وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی مقابل کشتی‌گیر روس در فینال المپیک لندن سومین مدال طلای را برای ایران در این رقابت‌ها به ارمغان آورد.

به گزارش فارس از لندن، قاسم رضایی فرنگی‌کار وزن ۹۶ کیلوگرم کشورمان که با پیروزی مقابل نمایندگان ترکیه، ارمنستان و کوبا به فینال مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های المپیک رسیده بود، در دیدار نهایی نیز از سد کشتی‌گیر قدرتمند روسیه گذشت و قهرمان شد.

رضایی در این دیدار در ۲ تایم و با نتایج (۲ بر صفر) و (یک بر صفر) مقابل رستم توتروف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان از روسیه به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.

این مدال سومین طلای ایران در مسابقات کشتی فرنگی بود که باعث قهرمانی کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های المپیک شد.

ایران با ۳ مدال طلا با بیشترین طلا در مجموع تیمی قهرمان شد؛ روسیه با ۲ طلا، یک نقره و ۲ برنز نایب قهرمان شد. کوبا و کره‌جنوبی هم با یک طلا به طور مشترک سوم شدند.

این برای نخستین بار است که فرنگی‌کاران موفق به کسب ۳ مدال طلا در بازی‌های المپیک شده است.

پیش از این کشتی فرنگی در المپیک‌های گذشته صاحب یک مدال برنز در المپیک ۱۹۶۰ رم توسط محمد پذیرایی و یک نقره توسط رحیم علی‌آبادی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ کسب کرده بود که المپیک لندن تاریخی‌ترین نتیجه تاریخ کشتی فرنگی در تمام ادوار المپیک است.

سایت ملی-مذهبی سومین طلای کشتی گیران فرنگی کار را در مسابقات المپیک به قاسم رضایی و ملت بزرگ ایران تبریک می گوید. به این امید که قهرمانی فرزندان این سرزمین در میادین جهانی بتواند اندکی  فشارهای اقتصادی وارد شده  بر مردم را کاهش دهد و همچنین  به این امید که قاسم رضایی نیز با الگوبرداری از جهان پهلوان تختی همیشه در کنار مردم بماند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.