پنج‌شنبه 6th آگوست 2015 , ساعت: 03:08کد مطلب : 82843 نسخه قابل چاپ
هشدار احمد منتظری به مسئولین نظام

ایجاد هر گونه خطر برای نرگس محمدی موجب ننگ و نفرین ابدی خواهد گردید

احمد منتظری فرزند آیت الله منتظری در بیانیه ای که برای سایت ملی-مذهبی ارسال شده است از مسئولان نظام جمهوری اسلامی خواسته است تا فاجعه بزرگی رخ نداده هر چه زودتر نرگس محمدی نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر را آزاد کنند.

در این نامه احمد منتظری با اشاره به خطر معلولیت برای خانم محمدی خواستار آزادی وی و سایر زندانیان بیمار شده است.

نرگس محمدی که هم اکنون در زندان اوین به سر می برد اخیرا به دلیل حاد شدن بیماری اش بیهوش شده و نگرانی ها در مورد سلامت وی ادامه دارد.

متن کامل بیانیه  وی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

نرگس محمدی را آزاد کنید

وظیفه انسانی و نیز وظیفه اسلامی بنا بر «من أصبح ولم یهتمّ بأمورالمسلمین فلیس بمسلم»ایجاب می‌کند که اینجانب ازمسئولین نظام جمهوری اسلامی درخواست نمایم که با توجه به بیماری شدید یکی از مادران زندانی، خانم نرگس محمدی، که متأسفانه هر لحظه خطر جانی یا ایجاد معلولیت ایشان را تهدید می‌کند، هر چه زودتر تا فاجعه‌ای رخ نداده است، ایشان را آزاد نمایند.

خانم نرگس محمدی یک زندانی ناشناخته‌ نیست، بنابراین اگر مشکلی برای او پیش بیاید تمامی مسئولین نظام مقصّرند و علاوه بر پاسخگویی در محضرعدل الهی باید در برابر ملت پاسخگو باشند.

این یک سیره عقلایی است که در مواقع خاص، تصمیم عاجل گرفته شود و به آن عمل گردد. مرحوم آیت الله العظمی منتظری در کتاب خاطرات خود صفحه۳۴۹ از شخصی به نام عباس اشراقی نام می برد که از مجاهدین خلق و محکوم به حبس ابد بود ولی چون در زندان غش می‌کرد فوراً آزاد گردید تا مبادا خطرات احتمالی گریبان‌گیر رژیم شود.امیدوارم مسئولین جمهوری اسلامی نیز هر چه زودتر زندانیان سیاسی و عقیدتی و به‌خصوص بیماران زندانی و سرکار خانم نرگس محمدی را آزاد کنند و از خطرهای احتمالی جلوگیری نمایندکه اگر خدای ناکرده محقّق شود موجب ننگ و نفرین ابدی خواهد گردید. والسلام.

احمد منتظری ۱۴/۵/۱۳۹۴


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.