جمعه 14th ژوئن 2013 , ساعت: 10:06کد مطلب : 46047 نسخه قابل چاپ
دکتر ابراهیم یزدی در انتخابات شرکت کرد

اگر ویژگی های رئیس جمهور اصلح را بگویم شورای نگهبان رد می کند

دکتر ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت آزادی ایران  دقایقی پیش برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به حسینیه ارشاد آمد.

به گزارش آفتاب دکتر  یزدی در حالی که در صف طویل برای شرکت در انتخابات ایستاده بود در جمع خبرنگاران در این باره که تحلیل شما از آینده انتخابات چیست و آیا فکر می کنید که انتخابات به دور دوم کشیده می شود گفت: من به اندازه کافی در دانشگاه اوین کرسی های تکمیلی گذرانده ام.

وی در پاسخ به این سوال که برای چه منظوری در انتخابات حضور یافته اید گفت: رای دادن یک تکلیف ملی است و از حقی که خدا به من داده استفاده می کنم.

دکتر یزدی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور اصلح باید چه ویژگی هایی داشته باشد گفت: اگر هم من بگویم شورای نگهبان رد می کند.

وی خاطر نشان کرد: حضور در این انتخابات انتخاب بین بد و بدتر است آدمی زاد هزار و یک عیب دارد و این انتخاب بین بد و بدتر است.

به گزارش مهر، وی در پاسخ به سوال دیگری درباره این که شما جزء تحریمی های انتخابات نبوده اید گفت: مگر ما مفتی هستیم که فتوا بدهیم انتخابات را تحریم کنیم نهایتا می توانیم بگوییم ما شرکت نمی کنیم.

وی افزود: حضور در انتخابات وظیفه ملی من است.

دکتر یزدی در این باره که توقع شما از رئیس جمهور چیست گفت: باید با مردم صادق باشد.

وی خطاب به خبرنگار ایرنا گفت: در دوره قبلی در همین حسینه ارشاد برای شرکت در انتخابات حضور یافتم و خبرنگار ایرنا در مصاحبه با من ساعت ۸ نوشت که انتخابات تقلبی است. من آن قدر شعور سیاسی دارم که ساعت ۸ صبح چنین حرفی را نزنم.


  1. صدای ایرانی

    رژیم حاکم چشم دیدن دکتر یزدی و امثال ایشان را ندارد. چون می داند که ایشان بین مردم جزء محبوب ترین ها هستند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.