شنبه 27th اکتبر 2012 , ساعت: 01:10کد مطلب : 27690 نسخه قابل چاپ
رئیس پارلمان اروپا:

اگر مقامات ایرانی اجازه دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی را ندهند نمایندگان ما فورا تهران را ترک می کنند

هیاتی متشکل  از پنج نماینده پارلمان اروپا امروز شنبه برای شرکت در چهارمین نشست گفت و گوها با نمایندگان مجلس ایران به تهران سفر می کنند.

به گزارش بازتاب به  نقل از سایت پارلمان اروپا،‌ سرپرستی سفر این هیات پارلمان اروپا که حدود یک هفته طول خواهد کشید،‌با خانم تاریا کرون برگ،‌ خواهد بود.

خانم کرون برگ گفته است که اعضای هیات اعزامی پارلمان اروپا به تهران در مورد تحریم های جامعه جهانی علیه ایران و نیز آنچه نگرانی های موجود از وضعیت حقوق بشر خوانده، با نمایندگان مجلس ایران گفت و گو خواهند کرد.

رییس پارلمان اروپا روز جمعه اعلام کرد: اعضای هیات اعزامی این پارلمان به تهران در نظر دارند با نسرین ستوده و جعفر پناهی، ‌برندگان جایزه ساخاروف،‌ دیدار کنند.

به گزارش خبرگزاری « د پ آ »‌آلمان،‌ مارتین شولتس با اشاره به اینکه قرار است این هیات،‌پیام های تبریک به این مناسبت را به خانم ستوده و آقای پناهی تحویل دهد،‌افزود:‌ اگر مقام های ایران اجازه دیدار با آنان را ندهند، هیات اعزامی فورا ایران را ترک خواهد کرد.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری،‌ از حدود دو سال پیش زندانی است و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به تحمل شش سال زندان محکوم شده‌است.

جعفر پناهی، سینماگر ایرانی، پس از انتخابات سال ۸۸، به اتهام های امنیتی محکوم شد. اما خارج از زندان است.


  1. محمود

    اجازه میدهند ، پشمشان ریخته ، رافت اسلامی هم دم دست است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.