سه‌شنبه 2nd آوریل 2013 , ساعت: 12:04کد مطلب : 40584 نسخه قابل چاپ
پیام تسلیت 38 زندانی سیاسی به مناسبت درگذشت احمد صدر سید جوادی:

او تا جان در بدن داشت لحظه‌ای از تلاش در راه آزادی از پای ننشست

در پی درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی، کهنسال ترین مبارز سیاسی کشور و عضو شورای انقلاب اسلامی، ۳۸ زندانی سیاسی پیام تسلیتی صادر کردند.

 به گزارش کلمه، زندانیان سیاسی در پیام خود آورده اند:” دکتر احمد صدرحاج سیدجوادی، پس از عمری تلاش و فداکاری و جهاد فی سبیل الله به دیدار معبود شتافت و در دریای بیکران رحمت حق آرام گرفت. او که همرزم آیت الله طالقانی، مهندس مهدی بازرگان و دکتر یدالله سحابی و از پیشگامان نهضت آزادی ایران بود عمر پر برکت خود را در تلاش مستمر برای آزادی و سربلندی کشور و ملت و مقابله با بی‌عدالتی و ستمگری و دفاع از مظلومان طی کرده و تا جان در بدن داشت لحظه‌ای از تلاش در راه آزادی و آزادگی از پای ننشست.”

 سید احمد صدر حاج سید جوادی، روز گذشته پس از یک دوره بیماری در سن ۹۶ سالگی در بیمارستان آبان تهران درگذشت. او کهنسال ترین فعال سیاسی در ایران بود که تا آخرین ماه های زندگی هم از تلاش برای بهبود شرایط کشور و انتقاد از حاکمان از روی نگرانی ایران، دریغ نکرد.

 متن کامل پیام تسلیت زندانیان سیاسی بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

انا لله وانا الیه راجعون

عبد صالح خدا، مبارز نستوه و آزادیخواه بزرگ

دکتر احمد صدرحاج سیدجوادی، پس از عمری تلاش و فداکاری و جهاد فی سبیل الله به دیدار معبود شتافت و در دریای بیکران رحمت حق آرام گرفت. او که همرزم آیت الله طالقانی، مهندس مهدی بازرگان و دکتر یدالله سحابی و از پیشگامان نهضت آزادی ایران بود عمر پر برکت خود را در تلاش مستمر برای آزادی و سربلندی کشور و ملت و مقابله با بی‌عدالتی و ستمگری و دفاع از مظلومان طی کرده و تا جان در بدن داشت لحظه‌ای از تلاش در راه آزادی و آزادگی از پای ننشست. روح بلند او مصداقی از این کلام نورانی الهی بود که:

«من کان یرید العزه فلله العزه جمیعا؛ الیه یصعد الکلم الطیب والعمل الصالح یرفعه»

فقدان این شخصیت بزرگ رابه ملت ایران، خانواده محترم او، ودوستان و همفکرانش تسلیت عرض نموده، برای او آرامش ابدی در جوار رحمت الهی وعلو درجات درکنار اجداد طاهرینش را از خداوند متعال مسئلت می‌نماییم.

امضا کنندگان:

ابوالفضل قدیانی

محسن میردامادی

مصطفی تاجزاده

سیدعلیرضا بهشتی

عبدالفتاح سلطانی

عبدالله مومنی

علیرضا رجایی

امیر خرم

مهدی تحققی

سعید مدنی

مسعود پدرام

عماد بهاور

کیوان صمیمی

سیامک قادری

امیرخسرو دلیرثانی

محمدامین هادوی

فیض الله عرب سرخی

محمدصادق ربانی املشی

سیداحمد هاشمی

سیدمحمد سیف‌زاده

مسعود صادقی

رحمن قهرمان‌پور

سیاووش حاتم

مهرداد سرجویی

امید خوارزمیان

مصطفی نیلی

حمید کرواسی

محمدحسن یوسف‌پور سیفی

مصطفی ریسمان باف

حسین زرینی

امین چالاکی

منصور نقی‌پور

ابوالفضل قاسمی

علیرضا روشن

مصطفی عبدی

علی شریعتی

مهدی تاجیک

سیدمحمد ابراهیمی


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.