یکشنبه ۳۰ام فروردین ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۹:۰۱کد مطلب : 77040 نسخه قابل چاپ
وزیر امور اقتصادی و دارایی؛

اولویت سال ۹۴ دولت رشد اقتصادی مبتنی بر ظرفیت های داخلی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به موفقیت در اقتصاد کلان و برقراری ثبات و آرامش در بازارهای کشور در سال گذشته، گفت: اولویت امسال دستیابی به رشد اقتصادی بالاست که مبتنی بر ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور باشد.

به گزارش ایرنا، علی طیب نیا در گفت و گویی، افزود: براساس سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برنامه ای تهیه شد که هدف افزایش تولید ، رشد اقتصاد و کاهش وابستگی کشور به فشارها و تکانه هاست.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: در این جهت ۸ طرح بزرگ در وزارت اقتصاد و مشخص بودن شاخص های کمی و زمان بندی تعریف شده به طوری که سعی داریم این طرح ها را امسال به درجه ای از موفقیت برسانیم.

طیب نیا افزود: نخستین طرح، بهبود فضای کسب و کار است زیرا اگر بخواهیم اقتصاد دولتی را به اقتصاد با محوریت بخش خصوصی تبدیل کنیم باید فضای کسب و کار را برای سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی باز کنیم، هرچند این طرح در معاونت اقتصادی وزارتخانه در حال پیگیری است.

** شیوه تشخیص و وصول مالیات تغییر اساسی می کند

وی پیاده سازی و اجرای طرح جامع مالیاتی را از دیگر برنامه های مهم وزارت اقتصاد در سالجاری ذکر کرد و گفت: براساس این طرح در شیوه های تشخیص و وصول مالیات تغییرات اساسی خواهیم داشت.

وزیر اقتصاد افزود: در این طرح براساس اطلاعات صحیح درآمد و هزینه مودیان مالیاتی، درآمد مالیاتی را وصول خواهیم کرد.

** اتصال برخط خزانه داری کل با سازمان مدیریت و بانک مرکزی در سال جاری

طیب نیا، مدیریت دارایی ها و بدهی های دولت را هم از طرح های در دستور کار وزارت اقتصاد بیان کرد و گفت: تکمیل طرح خزانه داری الکترونیک و اتصال برخط خزانه داری کل با سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی و نظام بانکی کشور از دیگر طرح های اولویت دار امسال هستند.

** سامانه های اطلاعاتی یکپارچه سازی می شوند

وزیر اقتصاد از ایجاد بستر یکپارچه مبادلات اطلاعات اقتصادی در سالجاری خبر داد و گفت: هم اکنون اطلاعات اقتصادی در سامانه های مختلفی کشور ثبت می شود که این سامانه ها از یکدیگر جدا هستند.

وی افزود: در این طرح همه سامانه های اطلاعات اقتصادی یکپارچه سازی خواهند شد تا زمینه مناسب برای مبادله این اطلاعات فراهم شود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.