یکشنبه ۱۸ام فروردین ۱۳۹۲ , ساعت: ۰۱:۰۱کد مطلب : 41026 نسخه قابل چاپ
کامران دانشجو سکوت در مورد نامه برکناری روسای دانشگاه را شکست

اوامر صادره اجرا می شود

وزیر علوم پس از مدتها سکوت در خصوص دریافت نامه جنجالی رئیس دولت دهم  برای برکناری روسای دو دانشگاه تهران و تربیت مدرس، امروز واکنش نشان داد.

به گزارش مهر، کامران دانشجو صبح امروز در حاشیه دیدار با روسا و معاونان وزارت علوم با اشاره به خبرها و تحلیل‌های مختلفی که در رسانه‌ها درخصوص انتشار نامه رئیس دولت  منعکس شده است، اظهار داشت: اینجانب نامه مذکور را اول بهمن ۱۳۹۱ یعنی ۵۸ روز قبل از انتشار آن، در حاشیه جلسه هیأت دولت دریافت نمودم و در همان زمان در دیداری صمیمانه با ریاست محترم جمهوری، توضیحات مورد نظر را به استحضار ایشان رساندم و پس از آن تاکنون دستور جدیدی اعم از کتبی یا شفاهی در این رابطه ابلاغ نگردیده است، بدیهی است در چنین مواردی نظرات تبیین می‌شود اما تصمیم نهایی بر اساس رعایت موازین و سلسله مراتب با رئیس جمهور محترم است و اوامر صادره اجرا می‌گردد.

وی افزود: طبق اظهار مشاور ارشد ریاست جمهوری، رئیس جمهور محترم از رسانه‌ای‌شدن موضوع مکدر شده و به مسئولین ذیربط تذکر داده‌اند.

وزیر علوم همچنین در توضیح اظهار عدم اطلاع مدیرکل حوزه وزارتی از ابلاغ چنین نامه‌ای بیان داشت: با توجه به گفتگوی حضوری با رئیس محترم جمهور و اینکه نامه دریافتی از طریق دبیرخانه و سیستم پیام دولت وصول نشده بوده بنابراین مطلب ایشان مبنی بر عدم دریافت نامه در آن زمان صحیح است.

خاطرنشان می شود احمدی نژاد در نامه خود خواستار برکناری روسای دانشگاه تهران و تربیت مدرس شده بود. علت این برکناری رویکرد امنیتی و غیرعلمی این روسای دانشگاه در محیط دانشگاه عنوان شده بود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.