شنبه 2nd آگوست 2014 , ساعت: 09:08کد مطلب : 65482 نسخه قابل چاپ
ادامه پروژه امنیتی انحلال بند ۳۵۰

انتقال ناگهانی ۵۰ زندانی به بندهای عمومی

حدود پنجاه تن از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به بندهای عمومی این زندان انتقال یافتند.

به گزارش خبرنگار کلمه، روز شنبه حدود ۵۰ نفر از زندانیان بند ۳۵۰ با حضور جواد مومنی معاون اجرایی زندان اوین به بندهای عمومی زندان منتقل شدند.

این پنجاه تن همگی از متهمان به جرایم امنیتی همچون جاسوسی و … بوده اند و هیچ یک از زندانیان سیاسی در جمع انتقال یافتگان نبوده اند.

بر اساس این گزارش، گفته شده که فردا نیز تعداد دیگری از متهمان امنیتی از بند ۳۵۰ منتقل خواهند شد.

این تغییرات در ادامه  پروژه امنیتی بند ۳۵۰ اوین صورت می گیرد. از چند ماه پیش و در پی تهاجم خونین ۲۸ فروردین تغییرات عمده ایدر نحوه اداره بند امنیتی ۳۵۰ اوین صورت گرفته است.

از جمله تغییرات جدید این بوده که اخیرا هیچ زندانی جدیدی به بند ۳۵۰ معرفی نشده است. همچنین تعدادی از دراویش گنابادی و وکلای ایشان نیز چندی پیش از این بند منتقل شده بودند. آخرین مورد انتقال امید بهروزی بود که پس از حضور گارد ویژه و تهدید زندانیان  صورت گرفت.

در این مرحله هیچ یک از زندانیان سیاسی از بند ۳۵۰ جابه‌جا نشده اند اما گفته می شود مسئولان زندان تصمیمات جدیدی نیز برای نحوه نگهداری زندانیان سیاسی اتخاذ کرده اند که هنوز از جزییات آن اطلاعات دقیقی در اختیار نیست.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.