جمعه 2nd آگوست 2013 , ساعت: 06:08کد مطلب : 48697 نسخه قابل چاپ
بدون اطلاع مقامات قضایی و با هدف تنبیه صورت گرفت

انتقال ناگهانی مجید دری از زندان بهبهان به زندان کارون

مجید دری، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه به زندان کارون اهواز منتقل شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این انتقال بدون اطلاع مقامات قضایی صورت گرفته است. خانواده‌ی این دانشجوی زندانی نیز که به منظور پیگیری این موضوع به دادستانی مراجعه کرده بودند، پس از چندین ساعت انتظار با پاسخی مبنی بر عدم اطلاع مقامات قضایی از این انتقال مواجه شدند. علت این اقدام از سوی مقامات قضایی “نارضایتی وزارت اطلاعات از حضور مجید دری در بهبهان عنوان شده و دادستانی تلویحا، این اقدام وزارت اطلاعات را نوعی “اقدام تنبیهی” برای این دانشجوی زندانی قلمداد کرده اند که در آخرین سال حبس او اجرا شده است. در روزهای اخیر، ابوالفضل عابدینی نصر نیز از اوین به زندان کارون اهواز منتقل شده است.

انتقال مجید دری به زندان کارون اهواز در حالی صورت گرفته است که در روزهای گذشته، جمعی از فعالان سیاسی و مدنی، طی نامه‌ای سرگشاده که در سایت ملی-مذهبی منتشر شد  وضعیت این زندان را “اسف‌بار و غیرانسانی” توصیف کردند.

بنابر حکم صادر شده از سوی شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباس، مجید دری می‌بایست مدت زمان حبس خود را در تبعید به زندان ایذه سپری کند، اما به دلیل عدم وجود زندان در ایذه، وی به زندان بهبهان منتقل شد و روز دوشنبه، پنجم مردادماه جاری، به شکل ناگهانی و بدون اطلاع مقامات قضایی به زندان کارون اهواز منتقل شده است.

مجید دری تا زمان دریافت این خبر، هیچ‌گونه تماسی با خانواده و دوستان خود نداشته است. منابع حقوق بشری پیش‌تر گزارش داده‌اند که از سی‌ام تیرماه، تلفن‌های زندانیان سیاسی زندان کارون اهواز قطع شده است و زندانیان که تا پیش از این اجازه یک تماس تلفنی ۳ دقیقه‌ای را بصورت یک روز در میان داشتند، از این امکان محروم شده‌اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.