شنبه ۱۵ام مهر ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۱:۰۷کد مطلب : 25684 نسخه قابل چاپ

انتقال دو زندانی بهایی از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر

کیوان رحیمیان و عزیز الله سمندری دو زندانی بهایی از بند ۳۵۰ زندان اوین به بند ۴ زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه دوشهروند بهایی که هرکدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند از بند ۳۵۰ زندان اوین به بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج منتقل گردیدند.

این دو زندانی بهایی که یک شب را در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج سپری نمودند صبح پنج‌شنبه ۱۳ مهر ماه وارد بند ۱۲ این زندان شدند.

گفتنی است، کیوان رحیمیان از اساتید دانشگاه مجازی بهاییان ایران به ۵ سال حبس تعزیری و ۹۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

برادر کیوان رحیمیان، کامران رحیمیان نیز در حال حاضر در حال سپری کردن محکومیت ۴ ساله خود در زندان رجایی شهر کرج می‌باشد و همچنین همسر کامران رحیمیان نیز به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است و هم اکنون در بند زنان زندان اوین بسر می‌برد.

همچنین پدر این دو زندانی بهایی رحیم رحیمیان است که در اوایل دهه ۶۰ به اتهام اعتقاد به دین بهایی اعدام شده است.

عزیز الله سمندری نیز توسط شعبهٔ ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به تایید رسید. لازم به ذکر است که پدر این شهروند بهائی در سال ۷۱ به دلیل اعتقاد به دیانت بهائی اعدام شد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.