چهارشنبه 16th اکتبر 2013 , ساعت: 10:10کد مطلب : 53155 نسخه قابل چاپ

انتقاد شدید حداد عادل از نفوذ فرهنگ غربی در جامعه ایران

غلامعلی حدادعادل با اظهار تاسف از گسترش «فرهنگ غربی» در ایران گفته این فرهنگ به قدری در جامعه گسترش یافته که آرزوهای مردم نیز شبیه «آمال انسان غربی» شده است.

به گزارش  دیگربان به نقل از خبرگزاری مهر٬ آقای حداد عادل عصر روز سه‌شنبه (۲۳ مهر) در دیدار با گروهی از دانشجویان خراسان شمالی گفته «متاسفانه فرهنگ غربی در بسیاری از بخش‌های فرهنگی جامعه تاثیر گذاشته است.»

وی افزوده که «فرهنگ غربی» علاوه بر پوشش زنان در سایر بخش‌های جامعه ایران به خصوص در ساخت و ساز‌ها آثار «سوء» خود را گذاشته است.

این نماینده محافظه‌کار مجلس همچنین اظهار کرده که در حال حاضر زنان «چادری» در ایران تحت فشار قرار دارند تا نوع پوشش خود را تغییر دهند و «این‌ها از آسیب‌ها و نتایج نفوذ فرهنگ غربی در جامعه است.»

حداد عادل همچنین از «نفوذ فرهنگ غربی در مکالمات روزمره مردم» نیز انتقاد کرده و گفته «در حال حاضر برخی افراد به جای واژه زیبا و مناسب خدانگهدار، از اصطلاح مواظب خودت باش استفاده می‌کنند.»

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بخش دیگری از سخنان خود از ورود غذاهای خارجی که با فرهنگ اسلامی «سازگاری» ندارند به جامعه ایران انتقاد کرده است.

 


حوزه :
 1. امیر

  اقای حداد فکر میکنی عیب از کجاست؟ منکه فکر میکنم وقتی مردم امثال شما را که معدنی از دروغ و نفاق و دورنگی و {…}هستید میبینند خوبخود بدنبال الترناتیو اخلاقی دیگری میروند و متاسفانه چون جز صدای نحس شما صدای دیگری در داخل شنیده نمیشود ماهواره و اینترنت انها را بسمت غرب هدایت میکنند.
  به امید روزی که شما و امثال شما نتوانند اظهار نظر کنند.

 2. محمد

  آمال مردم ایران قسط اسلامی بود و عدل علی . لعنت به کسانی که ان آمال را به باد دادند و دو قورت و نبمشان هم باقیست .

 3. منتظر وعده الهی

  آقای حداد ناعادل اعمال و گفتار تو و امسال تو موجب خسارت مردم شد. شما با ایستادن در پشت ظالمان فاسد و حق خوری مظلومان از عناصری هستید که باید روزی حساب پس بدهید و آن روز سختی برای تو و اطرافیان فاسدت خواهد بود.

 4. ناشناس

  چه جالب که خودتونم معترفید وقتی‌ آدم بی‌ سود و بی‌ ریشه رو مثل استاد احمدی نژاد در میارید از توی آستین،وقتی‌ صبح تا شب دروغ میگید ،وقتی‌ هر کاری دوست دارید می‌کنید بدون هیچ گونه پاسخ گوئی وقتی‌ قوه قززاییتون انقدر سیاسی کاری می‌کنه و از صبح تا شب دروغ میگه ،وقتی‌ آقای بابک زنجانی می‌شه بسیجی‌ سرمایه‌دار وقتی‌ آقای مرتضوی با این همه جنایت و کثافت کاری ناپدید می‌شه میخواهید چی‌ درو کنید شما تمام مفاهیمو از معنی‌ ساقط کردید کسی‌ که این همه دروغ و نیرنگو سیاسی کاری میکاره واقعا چی‌ باید درو کنه.این تازه اوّلشه

 5. بنده خدا

  تو فلسفه یه قانون هست:
  هر چی به اوج برسه به ضدش تبدیل میشه!

 6. زهرا

  خداوندا مگر سیرو پیازی که در روبندی و چادر نمازی

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.