یکشنبه 30th دسامبر 2012 , ساعت: 08:12کد مطلب : 32847 نسخه قابل چاپ
صفار هرندی:

انتخابات آزاد رمز فتنه گری آینده است/ برخی از عزل و نصب ها و حرف ها خائنانه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایط فعلی که دشمنان به دنبال تفرقه و ایجاد اختلاف هستند، برخی حرفها و عزل و نصب ها که در میان مردم نگرانی ایجاد می کند، اقداماتی خائنانه است.

به گزارش مهر، محمدحسین صفار هرندی ظهر شنبه در در بندرعباس در مراسمی که به مناسبت تجمع حکومتی ۹ در ۸۸ برگزار شده بود گفت: در صدر اسلام نیز برخی افراد که یاران پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و حضرت علی (ع) بودند و در کنار این بزرگواران جنگیدند، سالها بعد و در روز عاشورا در مقابل امام حسین (ع) ایستادند و در ماجرای فتنه ۸۸ نیز شاهد بودیم که برخی افراد که خود را از یاران حضرت امام خمینی و انقلاب می دانستند، در مقابل نظام و رهبری ایستادند.

صفارهرندی اضافه کرد: البته ما از سقوط یاران امام راضی نبودیم، اما خدا را شکر می کنیم که مردم این افراد را شناختند و در ۹ دی ۸۸ به تمامی فتنه ها پایان دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزایش تحریمهای غرب را ناشی از نا امید شدن دشمنان از جنبش سبز دانست و عنوان کرد: کشورهای مستکبر از افزایش تحریمها علیه ایران چند هدف را دنبال می کنند که یکی از آنها گرفتن انتقام از ملت ایران به علت حضور گسترده در انتخابات است و می خواهند با تحریمها از مردم انتقام بگیرند.

عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام هدف دیگر از تشدید تحریمها را ایجاد اختلاف میان مسئولان و ضربه زدن به جایگاه رهبر جمهوری اسلامی در میان مردم عنوان کرد و افزود: مردم ما نه به عنوان رئیس کشور بلکه نسبت به رهبری نگاهی اعتقادی دارند و رهبری را به عنوان نایب امام زمان و علمدار خط سرخ حسینی می شناسند و فردی همچون بنی صدر که با ۱۱ میلیون رای خود قصد ایستادن در برابر رهبری انقلاب را داشت به زباله دان تاریخ فرستادند.

صفارهرندی مدعی شد: دشمنان به خیال خود می خواهند با تشدید تحریمها و ایجاد اختلاف میان مسئولان رهبری را از چشم مردم بیندازند که قطعا مردم در مقابل این فتنه نیز خواهند ایستاد.

وی برخی اقدامات در شرایط کنونی را خائنانه خواند و بیان کرد: در شرایط فعلی که دشمنان به دنبال تفرقه و ایجاد اختلاف است، برخی حرف ها و عزل و نصب ها که در میان مردم نگرانی ایجاد می کند، اقداماتی خائنانه است.

عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام اضافه کرد: برخی افراد که مسئولیتی هم دارند، می گویند که ولایت فقیه را تنها براساس قانون اساسی قبول دارند در حالی که اعتبار همان قانون اساسی از ولایت فقیه است و ولی فقیه سررشته دار همه امور است.

صفارهرندی ادعا کرد: رابطه مسئولان با ولی فقیه رابطه تعبدی است و ما قوای سه گانه را نیز هم ردیف رهبری نمی دانیم، بلکه سه قوه زیر نظر رهبری کار می کنند و نمی توانند فوق مصلحت رهبری برای خود مصلحت اندیشی کنند و رسیدن برخی افراد به نقطه تقابل با رهبری ناشی از این بود که آنها در مقابل نایب امام زمان برای خود اعتباری قائل شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان به اقدامات صورت گرفته در زمان اصلاحات برای لطمه زدن به جایگاه رهبر جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: برخی نیروهای روشنفکر اصلاح طلب نیز در دوران مسئولیت خود سعی می کردند انتصابات صورت گرفته از سوی رهبری را غیردموکراتیک جلوه دهند و حتی لوایحی را به مجلس بردند که اگر شورای نگهبان با آن مخالفت نمی کرد هم اکنون از جمهوری اسلامی تنها نام و پوسته اش باقی مانده بود و اصل جمهوری اسلامی دیگر وجود نداشت.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره تلویحی به اقدامات احمدی نژاد به ماجرای بنی صدر استناد کرد و گفت: بنی صدر نیز در مقابله با حضرت امام می خواست میزان رای خود را به رخ بکشد اما در نهایت مردم آن گونه که باید جواب او را دادند و متاسفانه امروز نیز این نگاه در میان برخی اطرافیان رئیس جمهور وجود دارد و شیاطین اطراف احمدی نژاد به او القا می کنند که اگر رهبری در کنار احمدی نژاد نبود، مردم بیشتری به او رای می دادند که رئیس جمهور باید در برابر این حرفها هوشیار باشد.

صفارهرندی در ادامه بار دیگر با اشاره به حماسه ۹ دی، عنوان کرد: مردم در ۹ دی ۸۸ زمانی که شعارهای عده ای هرزه سیاسی در روز عاشورا را شنیدند با بصیرت خود در حمایت از ولایت فقیه به خیابانها آمدند.

وی در ادامه بر هوشیاری مردم در انتخابات آینده ریاست جمهوری نیز تاکید کرد و بگفت: دشمنان پس از شکست در جنگ نظامی علیه ایران، در فتنه ۸۸ نیز ناکام ماندند و امروز با افزایش تحریمها و در ادامه کار با حمایت از گروههای ناکام برای انتخابات آینده می خواهند اهداف خود در ایران را عملیاتی کنند.

“انتخابات آزاد” اسم رمز فتنه گری آینده

عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام  جمهوری اسلامی  خاطرنشان کرد: امروز گروههایی که در گذشته با یکدیگر تضاد داشتند، با اسم رمز انتخابات آزاد قصد ورود و فتنه گری در انتخابات آینده ریاست جمهوری را دارند که مردم قطعا با هوشیاری خود کار این گروهها را تمام خواهند کرد.

صفارهرندی با ادعای  اینکه نظر سنجی ها نشان دهنده حضور حداکثری مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری است، اظهار داشت: نظرسنجی های معتبری نشان می دهد که ۵۷ درصد واجدان شرایط قطعا در انتخابات شرکت می کنند و ۳۰ درصد دیگر نیز در حال بررسی حضور در انتخابات هستند که حداقل نیمی از آنها نیز در انتخابات شرکت می کنند.

وی در پایان گفت: مهمترین مسئله حضور حداکثری مردم در انتخابات است و امیداواریم فردی وفادار به ارزشهای انقلاب، متعبد نسبت به جایگاه رهبری، کارآمد و مقتدر نیز به عنوان منتخب مردم انتخاب شود.

به گزارش مهر، مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی با حضور مردم بندرعباس در میدان انقلاب بندرعباس برگزار شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.