پنج‌شنبه 12th آوریل 2012 , ساعت: 08:04کد مطلب : 5325 نسخه قابل چاپ
دوبی‌اسپرت:

امارات بازی فوتبال با ایران را لغو کرد

در ادامه حرکات گستاخانه همسایه کوچک جنوبی ایران در خلیج فارس و اعتراض به سفر محمود احمدی‌نژاد به جزیره ابوموسی که امارات بر خلاف تمامی مدارک  و اسناد بین‌المللی و تاریخی مدعی مالکیت آن است بازی فوتبال با ایران را کنسل کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی دوبی اسپرت، امارات بازی فوتبال بین تیم فوتبال بزرگسالان دو کشور را که قرار بود روز ۲۹ فروردین ماه برگزار شود کنسل کرد.

لازم به ذکر است وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اداعاهای واهی شیخ‌نشین امارات عنوان کرده بود: «بازدید رییس جمهور از جزیره ابوموسی موضوع داخلی است.»

به گزارش سایت ملی-مذهبی معاون عربی و آفریقا ی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه امارات متحده عربی بازدید محمود احمدی نژاد رییس دولت دهم از جزیره ابو‌موسی را موضوعی داخلی دانست که در چارچوب سفر استانی رئیس جمهور صورت پذیرفت. در ادامه این بیانیه نیز به نقل از امیر عبداللهیان معاون عربی و افریفایی وزارت امور خارجه با اشاره بر «اراده جدی جمهوری اسلامی ایران در توسعه و تحکیم روابط دو کشور» بر اهمیت گفتگو های دو جانبه به منظور حل و فصل سوء تفاهمات احتمالی تاکید شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.