چهارشنبه 18th آوریل 2012 , ساعت: 07:04کد مطلب : 6062 نسخه قابل چاپ
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی:

اماراتی‌ها عددی نیستند که درباره جزایر سه‌گانه اظهار نظر کنند

فرمانده نیروی دریایی ارتش، در خصوص اظهارات وزیر خارجه امارات درباره جزایر سه گانه گفت: من نه به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش بلکه به عنوان یک شهروند ایرانی می گویم آنها عددی نیستند که بخواهند در خصوص جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کنند.

به گزارش مهر، امیردریادار حبیب‌الله سیاری، در خصوص سومین همایش فرماندهان نیروی دریایی حاشیه اقیانوس هند در آفریقای جنوبی که ۴۲ کشور در سراسر جهان در آن حضور داشتند گفت: جمهوری اسلامی ایران با اقتدار در این همایش شرکت کرد و صحبت های آنها مورد توجه همه شرکت کنندگان قرار گرفت، گفت: در این همایش مواردی که برخی به خاطر ملاحظاتی نمی توانند مطرح کنند با اقتدار از سوی جمهوری اسلامی ایران مطرح شد.

وی همچنین در خصوص اظهارات وزیر خارجه امارات درباره جزایر سه گانه اظهار داشت: من نه به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش بلکه به عنوان یک شهروند ایرانی می گویم آنها عددی نیستند که بخواهند در خصوص جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کنند.

هشدار مجلس ایران به مقامات امارات

از سوی دیگ ۲۲۵ نفر از نمایندگان مجلس با امضای بیانیه‌ای اعلام کردند که طرح ادعاهای واهی علیه جزایر سه‌گانه ایرانی از سوی امارات هیچگاه به حقانیت تاریخی و حقوق ملی ملت ایران خدشه وارد نمی‌کند.

به گزارش فارس، ۲۲۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای نسبت به ادعای شورای ملی فدرال امارات متحده عربی واکنش نشان داده و اعلام کردند که سفر احمدی‌نژاد به شهرستان ابوموسی در ادامه سفر وی به سایر جزایر ایرانی خلیج فارس و یک موضوع داخلی ایران بوده است.هرچند مجلس در پایان بیانیه ازتلاش برای بهبود روابط دو کشور استقبال کرده است.

همچنین امرو سخنگوی وزارت خارجه ایران بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس را محکوم و تصریح کرد: تعلق جزایر سه گانه به خاک ایران امری ثابت، لایتغیر و غیر قابل مذاکره است.

به گزارش سایت ملی-مذهبی به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به بیانیه پایانی سیزدهمین اجلاس فوق‌العاده وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در دوحه، از تکرار ادعاهای بی اساس شورای همکاری خلیج فارس در خصوص جزایر سه گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک ابراز تأسف کرد. وی ضمن رد مفاد بیانیه اجلاس اخیر وزرای خارجه این شورا در دوحه، این امر را دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران توصیف و آن را محکوم کرد.

مهمان‌پرست اظهار داشت: دوره اعلام مواضع غیر سازنده در بیانیه‌های شورای همکاری خلیج فارس در خصوص جزایر سه گانه ایرانی پایان یافته است.

وی سفررییس دولت دهم‌ به ابوموسی را مربوط به حاکمیت سرزمینی ایران دانست و افزود: تعلق این جزایر به خاک ایران امری ثابت، لایتغیر و غیر قابل مذاکره می‌باشد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.