سه شنبه ۱ام اردیبهشت ۱۳۹۴ , ساعت: ۱۰:۰۲کد مطلب : 77136 نسخه قابل چاپ
وزیر نفت:

اعضای اوپک، فضا را برای افزایش تولید نفت ایران فراهم کنند

وزیر نفت گفت: انتظار این است که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) فضای لازم را برای این مقدار افزایش تولید نفت ایران در بازار‌های جهانی فراهم کند.

به گزارش ایلنا، بیژن زنگنه در دیدار با اسدروبال چاوز وزیر نفت ونزوئلا و دلسی رودریگرز وزیر امور خارجه این کشور اظهار داشت: ایران خواهان بازگشت سهم صادرات نفت خام خود به سطح پیش از اعمال تحریم‌ها است.

وزیران نفت و امورخارجه ونزوئلا در این دیدار نیز گزارشی از فعالیت‌های این کشور برای کمک به بهبود وضع قیمت‌ها در بازارهای جهانی نفت و جلب همکاری تولیدکنندگان غیر عضو اوپک با اعضای اوپک ارائه دادند و طرف ایرانی نیز بر ضرورت انجام اقدام‌های مشترک برای بازگرداندن ثبات به بازار جهانی نفت و پرهیز از دخالت اراده و انگیزه‌های سیاسی در این مقوله تاکید و از تلاشهای ونزوئلا در این زمینه قدردانی و حمایت کرد.

ونزوئلا، یکی از کشورهای عضو اوپک در منطقه آمریکای جنوبی، ظرف چند ماه گذشته به منظور کاهش سقف تولید اوپک با هدف تثبیت قیمتهای عادلانه برای نفت خام با برخی کشورهای عضو وغیر عضو اوپک در بازارهای جهانی رایزنی کرده است.

در این دیدار وزیران دو کشور برای گسترش همکاریهای دو جانبه در زمنیه انرژی نیز مذاکره و تبادل نظر کردند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.