چهارشنبه 20th ژوئن 2012 , ساعت: 10:06کد مطلب : 13314 نسخه قابل چاپ
در تهران صورت گرفت:

اعدام چهار نفر در ملاء‌عام

چهار متجاوز به عنف در سحرگاه چهارشنبه ۳۱ خرداد با اتهام تجاوز به عنف در چهار راه میثم میدان محلاتی تهران به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش ایسنا، سحرگاه سی‌ویکم خرداد (امروز) ۴ متجاوز به عنف با هویت‌های فرشید ۲۱ ساله، محمد ۲۱ ساله، ایمان ۲۵ ساله و بهزاد ۳۵ ساله (معروف به جبارسینگ) در ملاء عام واقع در چهار راه میثم، اتوبان محلاتی (آهنگ) اعدام شدند.

دو نفر از این محکومان در کرج و دو نفر دیگر در تهران مرتکب عمل منافی عفت و تجاوز به زنان، دختران و پسران شده بودند.

حدود ۲۵۰۰ تا سه هزار نفر از ساعت چهار صبح برای مشاهده مراسم اجرای حکم در چهار راه میثم اتوبان محلاتی (آهنگ) حاضر شده بودند.

افرادی که برای تماشای اجرای حکم اعدام این چهار نفر در محل حاضر بودند، عموما جوان بودند. هجوم مردم برای ورود به محوطه اجرای حکم بارها با واکنش مامورین نیروی انتظامی مواجه شد.

ساکنین آپارتمان‌های مشرف بر منطقه اجرای حکم از پنجره منزل خود صحنه را تماشا می‌کردند و برخی هم که بر روی پشت بام رفته یا به بالکن‌های منازل خود آمده بودند، به دلیل سردی هوا ساعات ابتدایی صبح، دور خود پتو پیچیده بودند.

ساعت پنج صبح سرهنگ خانچرلی رییس پلیس پیشگیری تهران در محل حاضر شد.

پانزده دقیقه بعد خوددروی حمل محکومان به محوطه اجرای حکم وارد شد و مامورین اجرای حکم مشغول بستن طناب بر روی داربست‌ها شدند.

ساعت ۵:۴۸ قرآن تلاوت شد؛ دو دقیقه بعد در خودرو باز شد و چهار محکوم به مجازات اعدام با دستبند و پابند از خودرو بیرون آمدند و با همراهی مامورین اجرای حکم بر روی سکوی تعبیه شده برای اجرای حکم قرار گرفتند.

یکی از محکومان قاضی اجرای حکم را خطاب قرار می‌داد و تکرار می‌کرد: «من رضایت گرفته‌ام»!

راس ساعت ۶:۰۰ طناب دار به گردن متهمان انداخته شد.

لحظاتی بعد حکم صادره از سوی دادسرای عمومی انقلاب تهران که در آن به هویت، سن و عنوان محکومیت این چهار نفر اشاره شده بود، قرائت شد و به محض پایان یافتن قرائت حکم، صندلی‌ها از زیر پای این چهار محکوم به اعدام کشیده شد.

صدای فرستادن صلوات برخی از مردم بلند شد و سکوت بقیه جمعیت را هم می‌شد حس کرد. تعداد زیادی از جمعیت با دوربین یا گوشی‌های موبایل خود مشغول فیلمبرداری از صحنه اجرای حکم بودند.

در ساعت ۶:۱۵ خودروی محل جسد پزشکی قانونی به محل اجرای حکم نزدیک شد تا پس از احراز مرگ این افراد جسد آن‌ها را به بیرون از محل منتقل کند.

به گزارش مهر یکی از قربانیان که در محل اجرای حکم حضور داشت گفت: پس از این حادثه دچار مشکلات روحی و روانی شده و شب‌ها با کابوس از خواب می‌پرم. از آن زمان دیگر نمی‌توانم به هیچ خودروی مسافربری اطمینان کنم و بیشتر با اتوبوس یا اعضای خانواده‌ام در شهر تردد می‌کنم. امروز خیلی خوشحال هستم که مرد شیطان صفت به سزای عملش می‌رسد. چند سال است که منتظر اجرای حکم او هستم. مرد متجاوز تصور نمی‌کرد سرانجام اعدام شود و در دادگاه از من می خواست که رضایت بدهم.

یکی دیگر از زنان نیز گفت : زنگ خانه که به صدا در می آید تمام تنم می لرزد. دیگر به هیچ مردی نمی توانم اطمینان کنم. بعد از این اتفاق تلخ زندگی ام از هم پاشید و شب ها تا تمام درها را قفل نکنم نمی توانم بخوابم.

قاضی فریدون امیرآبادی معاون دادستان تهران نیز پس از اجرای حکم در جمع خبرنگاران گفت: اجرای احکام در ملاء عام نقش پیشگیرانه دارد و قوه قضائیه با مجرمان به خصوص با متجاوزان به عنف به طور قاطع و سریع برخورد می‌کند. دستگاه قضائی هر جایی که صلاح بداند احکام را در ملاء عام اجرا می‌کند.در صورتی که محاکم کیفری حکم به مجازات در ملاء عام صادر کنند احکام صادره در انظار عمومی انجام خواهد شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.