دوشنبه 7th می 2012 , ساعت: 05:05کد مطلب : 8483 نسخه قابل چاپ
سحرگاه امروز صورت گرفت:

اعدام نه نفر به جرم قاچاق مواد مخدر

۹ قاچاقچی حرفه ای ماده مخدر شیشه سحرگاه امروز در زندان به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر،احکام اعدام این ۹ قاچاقچی در جریان رسیدگی به دو پرونده جداگانه صادر شده بود.

در یکی از این پرونده ها ، در پی دستگیری چند فروشنده مواد مخدر ماموران اطلاع پیدا کردند که چند قاچاقچی یک محموله پانصد کیلوگرمی شیشه را به طرز ماهرانه ای در درون محموله قطعات پیش ساخته سنگی ارسالی به یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار داده و در حال ارسال آن بودند.

محموله موصوف در سه کانتینر پس از انتقال به بندرعباس از طریق گمرک شهید رجایی به کشتی منتقل که بعد از اطلاع، کشتی موصوف به گمرک عودت و محموله مواد مخدر شیشه از آن کشف شد.

در پی تکمیل تحقیقات و ارسال پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی ، شعبه رسیدگی کننده قاچاقچیان یاد شده به اسامی رضا گلشنی ، ابوالفضل نوروزی ، مجید حیدرخانی ، مجید دوستی ، مجید ماندهی ، علی علایی و بابک پرآورزر را به اعدام محکوم کرد.

همچنین در پرونده دیگری از دو برادر به اسامی بهمن و بهزاد نبوی به اتهام ساخت ۲۱۲ کیلو و ۶۱۰ گرم مواد روانگردان شیشه تحت تعقیب قرار گرفتند که در تحقیقات بعدی از محل زندگی آنان ۲۱۲ کیلو و ۶۱۰ گرم دیگر مواد روانگردان شیشه کشف شد که شعبه دادگاه انقلاب اسلامی پس از رسیدگی ، نامبردگان را به اعدام محکوم کرد.

رسیدگی به اتهامات این افراد با حضور وکلای آنان انجام شد و بنا به آرای صادره ، تمامی اموال محکومان یاد شده از جمله دهها دستگاه خودروی گرانقیمت نیز که از محل قاچاق مواد مخدر تهیه شده بود ، به حکم دادگاه مصادره شد.

این گزارش همچنین حاکیست در پی صدور احکام یاد شده ، محکومان مذکور تقاضای عفو داشتند که پس ار رسیدگی تقاضای عفو آنان نیز رد شده بود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.