جمعه 17th می 2013 , ساعت: 09:05کد مطلب : 44158 نسخه قابل چاپ

اعتصاب کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه در اعتراض به حقوق معوقه

کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه از ساعات اولیه صبح چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت دست به اعتصاب زده اند و این اعتصاب امروز پنجشنبه نیز ادامه دارد.

به گزارش سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران، این اعتصاب بدنبال آن آغاز شد که کارفرمای این کارخانه علاوه بر اینکه دستمزد فروردین این کارگران را تاکنون پرداخت نکرده است، در فیشهای حقوقی که صادر شده است ۲۵ درصد افزایش حداقل مزد برای سالجاری را نیز در آنها اعمال نکرده است.

کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه با مشاهده این وضعیت از صبح دیروز بطور متحدانه ای دست به اعتصاب زدند و خواهان پرداخت دستمزد معوقه خود، اعمال ۲۵ درصد افزایش حداقل مزد و اجرای فوری طرح طبقه بندی مشاغل شدند.

بنا بر اظهار کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه کارفرمای این کارخانه در مورد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل با دادن وعده و عید بطور مرتب کارگران را سر میدواند و عملا از اجرای این طرح خودداری میکند. بدنبال این اعتصاب، صبح امروز مدیریت کارخانه در میان کارگران اعتصابی حاضر شد اما نتیجه ای از مذاکراتی که صورت گرفت حاصل نشد و کارگران اعتصابی اعلام کردند تا رسیدن به خواستهایشان بویژه اعمال بی کم و کاست ۲۵ درصد افزایش حداقل مزد همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.