چهارشنبه 5th مارس 2014 , ساعت: 01:03کد مطلب : 60816 نسخه قابل چاپ
نگرانی از وضعیت دراویش زندانی در اعتصاب

اعتصاب ما ایستادگی علیه مرگ تدریجی تحمیلی است

امتناع از مصرف دارو دراویش زندانی و بیمار که از روز سه شنبه اعلام اعتصاب غذا کرده اند، وضعیت آنها را به مرحله نگران کننده ای کشانده است. دراویش زندانی می گویند: “اعتصاب ما ایستادگی علیه مرگ تدریجی است که به ما تحمیل می کنند”.

به گزارش  کلمه، نکات برجسته در مورد وضعیت دراویش بیمار زندانی در بند ۳۵۰ اوین به شرح زیر است:

 حمیدرضا مرادی سروستانی

۵۲ ساله، به بیماری انسداد عروق مبتلاست و از درد شدید در ناحیه پای چپ و شکم رنج می برد.

مرادی بیش از سه ماه و نیم را در بیمارستان شهدای تجریش در وضع بلاتکلیفی به سر می برد و تنها دو هفته پیش به مرکز قلب تهران منتقل شد، وی چند روز قبل از بازگشت ناگهانی به زندان ابتدای هفته گذشته مورد عمل آنژیوگرافی قرار گرفته و کاندیدای “عمل جراحی قلب باز” است. عملی که با انتقال ناگهانی معلق شده است. بنابراین بیماری که اکنون باید فورا در اتاق جراحی قلب باشد، بدون دارو و درمان مظلومانه لب بر غذا نیز قرو بسته است.

 مصطفی دانشجو

۳۲ ساله، درد قفسه سینه، تنگی نفس و سرفه های مداوم مهمترین عارضه بیماری آسم اوست. طی قریب به چهار ماه گذشته که در بیمارستان بوده روزانه ساعتها با ماسک اکسیژن مصرف می کرده است. چنین بیماری حالا در محیط شلوغ و آلوده زندان مجبور به تنفس است و حتی به اسپری معمولی که بیماران آسمی در اختیار دارند نیز دسترسی ندارد.

این وکیل دادگستری همچنین ماه های اخیر را به همراه حمیدرضا مرادی در بیمارستان شهدای تجریش بلاتکلیف بوده و او نیز اخیرا با انتقال به مرکز قلب تهران کاندیدای عمل جراحی قلب بوده است. فردای روزی که دانشجو به زندان منتقل شده است قرار آنژیوگرافی او تنظیم شده بود تا مساله جراحی عروق قلبی او بررسی شود.

او اکنون از مصرف داروهای قلبی و مربوط به ریه امتناع کرده است.

 افشین کرم پور

۴۴ ساله، درد ناگهانی کلیه و ستون فقرات امکان تحرک او را در زندان منتفی کرده است. او تاکنون به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام نشده است. حبس شبانه او در بهداری اوین و تزریق چندین مسکن قوی عوارضی برای او داشته است.

کرم پور برای تردد در بند ۳۵۰ و حتی برای رفتن به سرویس بهداشتی نیازمند کمک سایر زندانیان است. او نیز در حین اعتصاب غذا از مصرف داروهای مسکن چشم پوشیده است.

 امیر اسلامی

۳۵ ساله، مبتلا به بیماری مزمن قلبی است و همچنین از میگرن حاد رنج می برد که با تحمل گرسنگی و بی خوابی درد غیر قابل تحملی را بر او مستولی می کند.

این وکیل دادگستری نیز در حین اعتصاب غذا از استفاده درمان های مسکن درون بند امتناع می کند.

بر اساس این گزارش علاوه بر دراویش زندانی مذکور، امید بهروزی و مصطفی عبدی نیز در بند ۳۵۰، فرشید یداللهی و رضا انتصاری در زندان رجایی شهر، کسری نوری در زندان نظام شیراز و عبدالغفور قلندری‌نژاد از دراویش محبوس در زندان بندرعباس اقدام به اعتصاب غذا کرده اند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.