سه‌شنبه 4th دسامبر 2012 , ساعت: 10:12کد مطلب : 31204 نسخه قابل چاپ

اعتصاب غذای احمدرضا احمدپور در زندان خرم آباد

در پی انتقال ناگهانی احمدرضا احمد‌پور به زندان خرم آباد، وی همانگونه که هشدار داده بود و همچنین در اعتراض به برخورد ناصحیح مسئولین زندان و عدم دسترسی به داروهای خود، از روز شنبه ۱۱ آذرماه دست به اعتصاب غذا زده است. به گزارش کلمه، چند شب گذشته وضعیت جسمانی وی رو به وخامت گذاشته است.

احمد رضا احمد پور زندانی سیاسی که ششم آذرماه با مراجعه ماموران به منزل وی به زندان ساحلی قم انتقال داده شده بود، دو روز بعد بدون اطلاع قبلی به به زندان خرم آباد منتقل شد.

احمد پور بعد از انتقال به زندان خرم آباد امکان تحویل گرفتن دارو های خود را به دلیل مخالفت مسئولین نداشته است.

احمد پور از جمله زندانیانی است که بعد از انتخابات ریاست جمهوری دومین بار به زندان رفته و در حال سپری کردن محکومیت خود است. این روحانی منتقد، صاحب وبلاگ نویس (پژواک خاموش)، عضو حزب جبهه مشارکت و شاگرد آیت الله منتظری بود، که در اولین محکومیت خود بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به اتهام تبلیغ علیه نظام و هتک حیثیت روحانیت و همچنین سرودن شعری درباره ندا آقا سلطان به یک سال حبس محکوم شد.

احمد پور بعد از اتمام این حکم در تیرماه سال ۹۰ به دلیل نوشتن نامه ای به رئیس سازمان ملل و غیر قانونی خواندن دادگاه ویژه روحانیت به سه سال حبس و ۱۰ سال تبعید به شهر ایذه محکوم شد

احمد‌پور با اتمام دوره مرخصی خود قبل از معرفی به زندان با مراجعه مامورین به خانه خود مواجه شد و بعد از تفتیش منزل و ضبط بعضی از دست نوشته‌های وی و همینطور مدارک پزشکی به زندان ساحلی قم و سپس زندان خرم آباد منتقل شد.

این زندانی سیاسی پیش‌تر گفته بود که مامورین اطلاعات نمی‌خواهند من دوره محکومیت خود را در قم بگذرانم و سعی بر انتقال من به شهرهای دور را داشتند که با انتقال نابهنگام وی بدون اطلاع قبلی به خواسته خود رسیدند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.