سه‌شنبه 2nd آوریل 2013 , ساعت: 11:04کد مطلب : 40634 نسخه قابل چاپ
تجمع اعتراضی گروهی از ایرانیان مقیم بریتانیا در لندن

اعتراض به نقض حقوق بشر در ایران

به مناسبت دوازدهم فروردین ماه، سالروز جمهوری اسلامی، جمعی از ایرانیان مقیم بریتانیا، به تجمعی اعتراضی در مرکز لندن دست زدند.

به گزارش جرس، این تجمع که به همت و دعوت تشکل «صدای موج سبز لندن»، برگزار شد، اعتراضی بود به تداوم سرکوب، خفقان و نقض حقوق انسانی در ایران توسط حکومت جمهوری اسلامی، و حاضران با در دست داشتن پلاکاردهایی، اعدام و سرکوب و اختناق در ایران را محکوم کردند.

دهها ایرانی حامی جنبش سبز که روز دوشنبه (اول آوریلدوازدهم فروردین ماه) در مقابل پارلمان بریتانیا در لندن دست به تجمع زده بودند، با شعارهایی به زبان فارسی و انگلیسی، خواستار آزادی زندانیان سیاسی، توقف تبعیض و بی‌عدالتی و اعدام، برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه و همچنین توقف نقض حقوق بشر در ایران شدند.

شرکت کنندگان با شعارهایی علیه حاکمیت و مقامات جمهوری اسلامی، آنها را به سرکوب و نقض حقوق مردم ایران، وعده های دروغ، تقلب در انتخابات، و همچنین بی‌عدالتی و بی‌کفایتی متهم کرده و خواستار برگزاری رفراندم در ایران شدند.

تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن تصاویر زندانیان سیاسی در ایران، خواندن سرودهای حماسی و شعارهای انگلیسی، توجه افکار عمومی بریتانیا و گردشگران خارجی مرکز لندن را به موضوع ایران جلب کردند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.